Nauczycielka skarży się na brak toalet przy placu zabaw. Miasto odpowiada

2021.06.09 07:59
W Dzień Dziecka (1.06) jedna z białostockich nauczycielek udała się z uczniami na plac zabaw na Zwierzyńcu. Okazało się, że toaleta jest zamknięta i ogrodzona - co na to magistrat?
Nauczycielka skarży się na brak toalet przy placu zabaw. Miasto odpowiada
Fot: Malwina Witkowska
Rozbudowany plac zabaw zostanie oddany do użytku pod koniec czerwca

"Pozostają tylko krzaki"

Nauczycielka Ewa Łapińska-Szarejko w ubiegłym tygodniu udała się z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 PTO na jeden z placów zabaw.

- Z okazji Dnia Dziecka, z uczniami kilku klas wybraliśmy się na plac zabaw w Zwierzyńcu. I niemiłe zaskoczenie: nie ma toalety ani dostępu do wody. W parku obecnie przebywa kilkaset dzieci. Pozostają chyba tylko krzaki i własna woda z butelki. A mamy dalej pandemię. Ręce opadają - napisała do nas czytelniczka, Ewa Łapińska-Szarejko.

Dokładniej chodzi o plac zabaw w Parku Konstytucji 3 Maja.

- Toaleta jest zamknięta i ogrodzona siatką. Niech będzie tam toaleta ogólnodostępna – podkreśla nauczycielka.

Co na to białostocki magistrat?

Brak dostępu do toalet przy placu zabaw może okazać się sporym kłopotem dla rodziców, czy opiekunów. O to, dlaczego toaleta jest zamknięta zapytaliśmy białostocki urząd miejski.

- W pobliżu placu zabaw w Parku Konstytucji 3 Maja prowadzona jest obecnie inwestycja, w ramach której została wybudowana m.in. toaleta publiczna, z której będą mogli korzystać mieszkańcy Białegostoku. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2021 r. - przekazała nam Anna Kowalska, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej w Białymstoku.

Wodny plac zabaw

Nowy obiekt będzie zlokalizowany tuż obok istniejącego placu zabaw. Ma być wyposażony w urządzenia wodno-edukacyjne, gdzie w okresie wiosenno-letnim zapewniony będzie ciągły przepływ wody. Dzieci poprzez zabawę, obserwację i kontakt z mokrymi elementami będą pobudzały wyobraźnię, rozwijały zmysły i kreatywność. W sumie zamontowanych zostanie 6 różnych instalacji.

Inwestycja obejmuje wspomnianą budowę toalety publicznej, a także montaż obiektów małej architektury, takich jak ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Ponadto pojawi się dostęp do wody - zostanie zainstalowany niski natrysk, gdzie będzie można umyć ręce.

Park Konstytucji 3 Maja został utworzony na przełomie lat 20. i 30. XX w. Po II wojnie światowej park nosił nazwę "Park Zwierzyniec". Natomiast nowa nazwa parku Konstytucji 3 Maja została nadana w 2009 r.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

912 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39