Naukowcy z Wydziału Fizyki czekają na grupy i osoby indywidualne. Dzień otwarty na UwB

2017.06.02 11:06
W sobotę (3.06) Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku organizuje dzień otwarty.
Naukowcy z Wydziału Fizyki czekają na grupy i osoby indywidualne. Dzień otwarty na UwB
Fot: UwB

Naukowcy z UwB czekają na wszystkie osoby głodne wiedzy i ciekawe technologicznych nowinek w sobotę od godz. 11.00. Wtedy to w auli wydziału (sala 2011) rozpocznie się wykład "Węzły w teorii i praktyce" dr. hab. Piotra Sułkowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego.

Na tym nie koniec naukowych atrakcji. Około godz. 12.15 dr hab. Marek Nikołajuk opowie o Wydziale Fizyki białostockiej uczelni, a uczestnicy spotkania będą mogli zwiedzić laboratoria i pracownie.

- Swoje podwoje otworzą pracowania Zakładu Magnetyków, Wydziałowe Centrum Obliczeniowe, pracownia badań strukturalnych, laboratorium spektroskopii mossbauerowskiej oraz laboratorium fizyki zagrożeń środowiska. Pracownicy wydziału czekają zarówno na grupy, jak i na gości indywidualnych - mówi rzeczniczka uczelni Katarzyna Dziedzik.

Wydział Fizyki jest jednym z najlepszych wydziałów białostockiej uczelni. Ma najwyższą kategorię naukową - A. Jego pracownicy mają na koncie wiele naukowych sukcesów i odkryć.

Chociażby w ostatnich miesiącach głośno było o odkryciu nowej metody ultraszybkiego zapisu informacji przez dr. hab. Andrzeja Stupakiewicza i dr. Krzysztofa Szerenosa z Zakładu Magnetyków. Z kolei prof. dr hab. Piotr Jaranowski brał udział w pracach międzynarodowego zespołu badawczego, który dokonał przełomowego odkrycia fal grawitacyjnych. Zostało ono uhonorowane m.in. nagrodą specjalną Breakthrough Prize.

Sprawdź: Fizyka dla dużych i małych

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1425 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39