Naukowiec z Białegostoku w finale ogólnopolskiego konkursu

2014.03.03 00:00
Mariana Kozłowska, doktorantka Instytutu Chemii UwB, znalazła się w gronie finalistów konkursu FameLab organizowanego przez British Council oraz Centrum Nauki Kopernik.
Naukowiec z Białegostoku w finale ogólnopolskiego konkursu
Fot: MC
Instytut Chemii UwB

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie prezentowało się 23 uczestników zakwalifikowanych do półfinału. Jurorzy konkursu wybrali 10 osób, które w maju zmierzą się w finale. Mariana Kozłowska znalazła się w doborowym gronie młodych polskich naukowców z największych polskich uniwersytetów i instytutów badawczych, ale także m.in. z Edynburga i Monachium.

Laureat polskiej edycji konkursu weźmie udział w światowym finale, odbywającym się w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Otrzyma on także nagrodę pieniężną w wysokości 35 tys. zł.

Celem konkursu jest popularyzowanie nauki. Uczeni biorący w nim udział mają trzy minuty, żeby w sposób zrozumiały opowiedzieć o wybranych przez nich zagadnieniach badawczych.

Mariana Kozłowska zanim zaczęła studiować chemię na Uniwersytecie w Białymstoku, uczyła się na Akademii Kijawsko-Mohylańskiej w Kijowie. Doktorantka była wykonawczynią w projekcie Homing Plus, finansowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Ma na swoim koncie udział w wielu konferencjach naukowych, do tej pory jest aktywnym członkiem Koła Naukowego Chemików UwB.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl
1384 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39