Dom

Nawet 50 tys. zł na remont domu. Miasto zaprasza do wypełnienia ankiety

2024.03.05 07:35
W ramach przygotowań do programu finansowanego ze środków UE, miasto zaprasza zainteresowanych do złożenia ankiety – deklaracji chęci uczestnictwa w projekcie. Kiedy program ruszy, będzie można otrzymać nawet 50 tys. zł na remont domu lub mieszkania.
Nawet 50 tys. zł na remont domu. Miasto zaprasza do wypełnienia ankiety
Fot: pixabay.com

Miasto zaprasza mieszkańców do wypełnienia ankiety, na podstawie której zostanie złożony wniosek do projektu „Wsparcie mieszkańców Białegostoku w codziennym funkcjonowaniu”. Pieniądze w programie pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Można otrzymać dofinansowanie do remontu domu lub mieszkania

Projekt będzie dotyczył dofinansowania do remontu lokalu mieszkalnego w celu jego adaptacji do potrzeb osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i likwidacji barier architektonicznych.

Dofinansowanie obejmie m.in.: prace remontowo-budowlane, windę zewnętrzną/wewnętrzną, budowę podjazdu do budynku dla wózków inwalidzkich, dostosowanie wejścia do budynku umożliwiającego swobodę poruszania się osobom z niepełnosprawnościami, pochylnię umożliwiającą dostęp do budynku z poziomu terenu, domofon umożliwiający kontakt osobie z niepełnosprawnością i przystosowany technicznie dla osób z niepełnosprawnościami, dostosowanie pomieszczeń i urządzeń higieniczno-sanitarnych (elementy montowane na stałe) – np. uchwyty, poręcze, urządzenia głośnomówiące, zakup wyposażenia (np. łóżko rehabilitacyjne, podnośnik sufitowy) o minimalnej wartości 3 tys. zł (wydatki na wyposażenie nie mogą przekroczyć 20% kosztów kwalifikowanych w ramach pojedynczego grantu).

Skąd pobrać ankietę i gdzie ją złożyć?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o złożenie deklaracji uczestnictwa – ankiety w formie papierowej (do urny) do 12 marca 2024 r. do godziny 15.30. Można pobrać ją TUTAJ: Likwidacja barier architektonicznych - ankieta

Ankietę można składać w siedzibach MOPR w Białymstoku (ul. I. Malmeda 8 lub ul. Klepacka 18), Centrum Aktywności Społecznej (ul. Św. Rocha 3) lub Urzędzie Miejskim w Białymstoku (ul. Słonimska 1).

Złożenie ankiety nie jest równoważne ze złożeniem wniosku w naborze i nie decyduje automatycznie o udziale w projekcie.

ms
24@bialystokonline.pl

1860 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39