Netto przejmie sklepy Tesco. Również te z Podlasia i Białegostoku zmienią szyldy

2021.03.16 16:38
UOKiK wydał zgodę na zakup ponad 300 sklepów Tesco przez duńską sieciówkę. W Podlaskiem 6 sklepów będzie funkcjonować pod innym szyldem.
Netto przejmie sklepy Tesco. Również te z Podlasia i Białegostoku zmienią szyldy
Fot: Pixabay

We wtorek (16.03) duńska firma Salling Group właściciel sieci Netto sfinalizowała transakcję przejęcia polskiego biznesu Tesco.

W czerwcu 2020 r. Netto zawarło porozumienie z Tesco o zakupie polskiej części sklepów. Od tego czasu sieć czekała na ostateczną zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która została wydana w ubiegły piątek (12.03). Transakcję wyceniono na 900 mln zł. Po piątkowej decyzji urzędu umowa została sfinalizowana. Teraz proces zatwierdzania został zakończony i Netto może przejąć 301 sklepów oraz dwa centra dystrybucyjne.

Wszystkie supermarkety i hipermarkety Tesco, które przejdą transformację, będą funkcjonowały zgodnie z konceptem Netto 3.0 wdrożonym przez sieć dyskontów w ostatnich latach. Wszystkie sklepy zmienią szyld, wystrój i ofertę.

- W ambitnym założeniu wszędzie, gdzie to możliwe, personel nowych sklepów Netto będą stanowić pracownicy byłego Tesco. Wraz z przekształcaniem kolejnych przejętych placówek Tesco w format Netto 3.0 ich pracownicy przejdą program szkoleniowy, który ma ich przygotować do pracy zgodnie ze standardami obowiązującymi w ich nowym miejscu pracy - podało Netto w komunikacie.

Dzięki przejęciu ponad 300 sklepów Tesco sieć Netto urośnie w Polsce do niemal 700 placówek. W województwie podlaskim będą to pierwsze sklepy spod szyldu Netto.

W całym województwie podlaskim jest 6 sklepów sieci Tesco, które znajdują się: w Białymstoku (ul. Sosabowskiego), Czarnej Białostockiej (ul. Sienkiewicza), Grajewie (ul. Dworna), Sokółce (ul. Lotników Lewoniewskich), Suwałkach (ul. Kościuszki) i w Zambrowie (ul. Mazowiecka). Wszystkie z nich zostaną przekształcone w Netto.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1224 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39