NFZ postanowił zadbać o dietę Polaków. Dostępne są darmowe jadłospisy

2019.02.15 07:11
Nawyki żywieniowe Polaków często pozostawiają wiele do życzenia. Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił więc stworzyć specjalną platformę z darmowymi, zdrowymi jadłospisami.
NFZ postanowił zadbać o dietę Polaków. Dostępne są darmowe jadłospisy
Fot: pixabay.com

Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił zająć się nawykami żywieniowymi Polaków. W tym celu postanowił stworzyć specjalną platformę, na której dostępne są bezpłatne jadłospisy. Można je pobrać na stronie internetowej diety.nfz.gov.pl. Dostępne są diety w 3 wariantach: 1200, 1500 i 1800 kalorii.

Przepisy dobieramy odpowiednio do naszej wagi. Najpierw trzeba się zalogować. W tym celu trzeba podać podstawowe dane typu: wiek, waga, płeć, wzrost oraz to, czy jesteśmy aktywni fizycznie i w jakim stopniu. Dzięki temu system jest w stanie obliczyć nasze zapotrzebowanie energetyczne i BMI, czyli Body Mass Index.

Gdy już się zarejestrujemy, możemy pobrać dwutygodniową dietę DASH opracowaną przez dietetyków. Oferowany przez NFZ jadłospis jest do pobrania w formacie pdf. Taka dieta obniża wagę oraz zmniejsza ciśnienie krwi i zmniejsza także ryzyko chorób serca. Opiera się przede wszystkim na brązowym ryżu (całe ziarna), owocach, warzywach, chudym mięsie, rybach, drobiu czy zdrowych tłuszczach.

Na stronie można także skorzystać z zakładki "lista zakupów" oraz "porady dnia", gdzie znajduje się wiele ciekawostek. Do pobrania jest również darmowa dieta próbna na 7 dni w wersji 1200 kcal.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1447 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39