Nie było kradzieży dokumentów. Policja nie wszczyna postępowania ws. Sebastiana Wichra

2015.08.13 00:00
Policja nie będzie wszczynała postępowania wobec byłego pracownika biura miejskiego konserwatora zabytków Sebastiana Wichra.
Nie było kradzieży dokumentów. Policja nie wszczyna postępowania ws. Sebastiana Wichra
Fot: ESD
Afera wybuchła o budynek przy ul. Lipowej 41

Po kilku tygodniach badania sprawy policja nie stwierdziła, aby w magistracie doszło do kradzieży dokumentów lub ujawnienia danych osobowych w biurze miejskiego konserwatora zabytków.

- Po sprawdzeniu stwierdziliśmy, że nie dopuszczono się tutaj znamion przestępstwa. Nie będzie wszczynane postępowanie w tej sprawie - mówi podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Wicher powiadomił media, że wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki miał naciskać na konserwatora zabytków w sprawie jednego z budynków przy ul. Lipowej. Chodziło o to, aby zmienić wytyczne, bo budynkiem miał interesować się miejscowy deweloper. Kiedy sprawa nabrała rozgłosu, mężczyzna stracił pracę.

Mimo że policja nie wszczyna postępowania, to Centralne Biuro Antykorupcyjne nadal sprawdza wątek kamienicy i wiceprezydenta. Chodzi o to, czy Rafał Rudnicki nie przekroczył swoich uprawnień. Na chwilę obecną nikt nie usłyszał zarzutów. Sam wiceprezydent złożył pozew w sądzie dotyczący ochrony dóbr osobistych.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1426 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39