Nie było spokojnie. Policja podała informacje o łamaniu ciszy wyborczej

2024.04.22 11:48
Podlascy funkcjonariusze poinformowali o siedmiu przypadkach naruszenia ciszy wyborczej podczas drugiej tury wyborów samorządowych. Co działo się tym razem?
Nie było spokojnie. Policja podała  informacje o łamaniu ciszy wyborczej
Fot: Pixabay

Jak informują policjanci, w przeciągu dwóch dni odnotowano siedem zdarzeń. Dwa z nich wyczerpują znamiona przestępstw opisanych w art. 250 KK, art. 248 pkt 5 KK. Doszło do nich w powiecie augustowskim. Jedno ze zdarzeń dotyczy wywierania wpływu na sposób głosowania poprzez kierowanie gróźb i wyzwisk, a drugie odstąpienia karty do głosowania innej osobie, która to została wykorzystana.

Pozostałe zdarzenia podlascy funkcjonariusze zakwalifikowali jako wykroczenia. Jedno dotyczy zdarzenia w Trzciannem, gdzie został potrącony mężczyzna. W tej sprawie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie - spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Kolejne cztery dotyczą wykroczeń opisanych w kodeksie wyborczym. W Augustowie policjanci otrzymali zawiadomienie o umieszczeniu na portalu społecznościowym fotografii z banerem wyborczym. W Mońkach otrzymano zgłoszenie, że dwie osoby dowożą głosujących do lokalu wyborczego. W miejscowości Mały Płock miała miejsce agitacja wyborcza przed lokalem.

W związku z otrzymanymi zawiadomieniami prowadzone są odpowiednie czynności.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl
1448 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39