Nie idź do sądu. Wystarczy włączyć komputer

2014.01.03 00:00
Już nie trzeba odwiedzać białostockiego sądu rejonowego, żeby dowiedzieć się o terminie swojej rozprawy lub by przejrzeć jej akta. Wszystko można sprawdzić w domu, przy komputerze. Wystartował specjalny wirtualny portal informacyjny.
Nie idź do sądu. Wystarczy włączyć komputer
Fot: ŁW
Sąd Rejonowy w Białymstoku

Program "Portal Informacyjny" został stworzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Gwarantuje on bezpieczny dostęp, tylko dla zalogowanych i zweryfikowanych osób. Pozwala nam z dowolnego miejsca na dostęp do danych o tym, na jakim etapie rozpoznania znajduje się nasza sprawa: jakie czynności zostały zlecone do wykonania, komu i w jakim terminie, umożliwia także przejrzenie wszystkich dokumentów wytworzonych przez sąd (w wersji elektronicznej). Portal Informacyjny daje też możliwość odsłuchania elektronicznego protokołu rozprawy.

Informację o każdej czynności sądu w naszej sprawie możemy otrzymać pocztą elektroniczną - wystarczy tylko przy rejestracji wybrać odpowiednią opcję. Co ważne, nie trzeba nic instalować w komputerze. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu i dowolna przeglądarka internetowa.

- To olbrzymie ułatwienie dla osób przychodzących do tej pory w takich sprawach do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Bezpłatnie i w dogodnym dla siebie czasie możemy uzyskać wszystkie niezbędne dla siebie informacje - przekonuje sędzia Tomasz Kałużny, prezes Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Rejestracja w systemie jest bardzo prosta. Przypomina trochę założenie maila. Na stronę Portalu Internetowego można wejść bezpośrednio wpisując jego adres: portal.bialystok.sa.gov.pl

Białostocki sąd rejonowy to największy i najnowocześniejszy taki obiekt w regionie. Rocznie trafia tu ponad 130 tys. nowych spraw. Jest on także w wąskiej grupie polskich sądów, w których testowane i wprowadzane są jako pierwsze w kraju innowacje mające usprawniać wymiar sprawiedliwości. Przed kilkoma dniami uruchomione zostało specjalne e-łącze do wymiany danych z prokuraturą.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39