Nie ma zakazu odwiedzin. Zapalenie opon mózgowych w końcu odpuszcza

2014.08.27 00:00
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny znosi zakaz odwiedzin. Ograniczenia będą obowiązywały jedynie w klinice obserwacyjno-zakaźnej.
Nie ma zakazu odwiedzin. Zapalenie opon mózgowych w końcu odpuszcza
Fot: ŁW

W tym roku zachorowań na zapalenie opon mózgowych było już 160. Najczęściej chorowały dzieci w wieku przedszkolnym. Pierwsze nasilone przypadki podejrzeń zapalenia opon mózgowych u dzieci pojawiły się w czerwcu. Wtedy też do podlaskich szpitali, głównie do Uniwersyteckiego szpitala Klinicznego oraz Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego masowo zgłaszali się rodzice z dziećmi, u których podejrzewano zachorowanie. W lipcu zdarzało się, że nawet brakowało łóżek do przyjmowania nowych pacjentów. Teraz jest już lepiej, bo zdarza się nawet, że nikt nie zgłosi się na nocnym dyżurze. Stąd też Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny zniósł zakaz odwiedzin.

Objawy zapalenia opon mózgowych do złudzenia przypominają grypę lub zwykłe zatrucie. Dziecko może mieć podwyższoną temperaturę, osłabienie, silny ból głowy czy ból gardła. Aby zapobiec chorobie, należy zwracać baczną uwagę na podstawowe zasady higieny dzieci, jak np. mycie rąk mydłem oraz dostęp do środków higienicznych w toaletach. Warto też zwrócić na to uwagę podczas, kiedy wysyłamy dziecko na zorganizowany wyjazd.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39