"Nie Migam się od Ojczystego", czyli jak pięknie mówić nie słysząc

2023.04.11 17:07
To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem". Tym razem przewrotnie zachęca, by osoby z niepełnosprawnością słuchu nie migały się od języka ojczystego.
"Nie Migam się od Ojczystego", czyli jak pięknie mówić nie słysząc
Fot: Pixabay

Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem" przygotowało edukacyjno-animacyjny projekt "Nie Migam się od Ojczystego". W jego ramach, od kwietnia do października, 10 osób weźmie udział w cyklu grupowych, bezpłatnych zajęć warsztatowych dotyczących języka polskiego, myślenia wizualnego, sklejek poetyckich oraz fotograficznych "Ojczysty w migawce".

Ideą projektu jest popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o języku polskim, budowanie kompetencji językowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz poszerzenie możliwości komunikacyjnych osób niesłyszących. Zadanie promuje poprawną i sprawną polszczyznę, a także wpłynie na zwiększenie świadomości potrzeby ustawicznego kształcenia się wśród osób z niepełnosprawnością słuchu.

Podsumowaniem projektu, będzie spotkanie połączone z wystawą prac uczestników zajęć warsztatowych. Całość udokumentowana zostanie publikacją w formie folderu oraz filmu.

Cały czas można zgłosić się do udziału w projekcie. Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem" zaprasza osoby z niepełnosprawnością słuchu do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów. Pierwsze zajęcia już 13 kwietnia w siedzibie organizacji przy ul. Stołecznej 25 lokal U8 w Białymstoku. By zapisać się na zajęcia, należy wysłać e-mail na adres spn.migiem@gmail.com.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2023. Partnerem zadania jest Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży.

Warsztaty "Nie Migam się od Ojczystego" odbywają się pod patronatem BiałystokOnline.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

741 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39