(Nie)szablonowa Babushka. Wojciech Koronkiewicz poprowadzi warsztaty szablonu

2011.10.06 00:00
Wojciech Koronkiewicz poprowadzi warsztaty tworzenia szablonów artystycznych. Ich termin to niedziela, 9 października, miejsce - Centrum im. L. Zamenhofa. Towarzyszą Białystok Babushka Festival. Wstęp jest darmowy.
(Nie)szablonowa Babushka. Wojciech Koronkiewicz poprowadzi warsztaty szablonu
Fot: materiały organizatora

Szablon to wyjątkowa technika street artu. Przy małym nakładzie środków można uzyskać zaskakujące efekty. Do wykonania szablonu potrzebne są najprostsze materiały i narzędzia: karton, farba, nożyczki. Komplikacja wzoru i końcowy efekt zależą wyłącznie od pomysłowości wykonawcy. Uczestnicy warsztatu, pod okiem doświadczonego instruktora, będą mieli okazję samodzielnie wykonać szablon, którego tematyka utrzymywana jest w tajemnicy do ostatniej chwili! Dowiedzą się, jak prawidłowo wykonać matrycę, jaki efekt można uzyskać stosując farbę w sprayu, a jaki nakładając farbę wałkiem. W trakcie warsztatów posiądą umiejętności, które będą mogli samodzielnie doskonalić.

Warsztaty poprowadzi Wojciech Koronkiewicz. Rozpoczął wycinanie szablonów około roku 1988 i jako jeden z nielicznych robi to nieprzerwanie do tej pory. Początkowo malował po murach, obecnie wykorzystuje szablon w mail akcie czyli sztuce wysyłania listów. Wszyscy wokół uważali Go za wariata, aż do momentu gdy korzystający z tej samej techniki angielski artysta o pseudonimie Banksy zaczął sprzedawać swe dzieła za setki tysięcy dolarów. Po filmie Banksy'ego "Wyjście przez sklep z pamiątkami" na całym świecie wybuchła moda, na Street Art technikę szablonu. Banksy został nominowany do filmowego Oskara, zaś Koronkiewicz został zaproszony do zrobienia warsztatów. Odbędą się one w godz. 11-13.

andy

1547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39