Nie wiadomo, kim są członkowie tej grupy. Zamaskowana formacja podbija rynek [WIDEO]

2018.11.29 07:07
Niesamowite zjawisko na polskiej scenie. Mowa o grupie BOKKA, która zawita do Białegostoku. Koncert odbędzie się w sobotę (1.12) w klubie Fama.
Nie wiadomo, kim są członkowie tej grupy. Zamaskowana formacja podbija rynek [WIDEO]
Fot: Filip Blank
BOKKA

To jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk na polskiej scenie nie tylko dlatego, że nie wiadomo, kim są członkowie zespołu. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową tożsamość.

Pojawiając się w 2013 roku niemal znikąd, za sprawą utworu "Town Of Strangers", który znalazł się także na ich długogrającym debiucie, a po drodze narobił szumu wśród rodzimych i zagranicznych dziennikarzy, BOKKA stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów.Pierwszej płycie zamaskowanej formacji nie szczędzono zachwytów zarówno w kraju, jak i za granicą - wystarczy wspomnieć pochlebną recenzję portalu Pitchfork, jednego z najważniejszych opiniotwórczych portali muzycznych świata. Niebanalne podejście do własnego wizerunku i tworzenia muzyki szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI, której potencjał dostrzeżono także poza granicami kraju.

W 2015 roku BOKKA wydała drugi album, "Don't Kiss And Tell", który powtórzył sukces poprzednika - płyta otrzymała nominację w kategorii "Album roku elektronika i alternatywa" w plebiscycie Fryderyków. Z nowym materiałem zespół zagrał koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Trzecia płyta zespołu "Life On Planet B" ukazała się w 2018 roku.

Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia i promowania swojej muzyki, BOKKA jest dziś jednym z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny alternatywnej.

Początek koncertu o godz. 20.00. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Zobacz też: BOKKA - koncert

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39