Nie zapłaciła za przejazd taksówką. Była pijana i miała przy sobie narkotyki

2024.05.10 12:34
Łomżyńscy policjanci informują o zatrzymaniu młodej kobiety, która uciekła z taksówki nie płacąc za przejazd. Jak informują funkcjonariusze, zatrzymana była pod wyraźnym wpływem alkoholu i miała przy sobie marihuanę.
Nie zapłaciła za przejazd taksówką. Była pijana i miała przy sobie narkotyki
Fot: Podlaska Policja

W środę (8 maja), tuż przed godziną 23:00, do dyżurnego łomżyńskiej komendy zgłosił się taksówkarz. Poinformował mundurowych, że młoda kobieta, którą przed chwilą przewoził, nie chce zapłacić za kurs. Ponadto, pasażerka pozostawiła w pojeździe śmieci i wylała napój na siedzenie.

Po dotarciu na wskazane przez dzwoniącego miejsce, policjanci nie zastali tam owej kobiety. Taksówkarz powiedział funkcjonariuszom, że pasażerka jest mu winna 55 złotych za kurs i około 500 złotych za czyszczenie tapicerki. Stróże prawa wyruszyli na poszukiwania.

Już po chwili zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Zatrzymana to 27-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili interwencji miała ona 1,8 promila alkoholu w swoim organizmie. Ponadto, w jej torebce znaleziono paczkę po papierosach, a w niej woreczek strunowy z zielonym suszem roślinnym. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana.

Za kratkami może spędzić nawet trzy lata

Policjanci wezwali na miejsce poszkodowanego taksówkarza, który potwierdził, że wiózł właśnie tę kobietę. Na oczach policjantów 27-latka opłaciła kurs. Odmówiła jednak uiszczenia zapłaty za czyszczenie pojazdu.

W związku z posiadaniem środków odurzających, kobieta została przewieziona do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1500 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39