Nie żyje żołnierz zraniony nożem przy granicy z Białorusią

2024.06.06 13:52, Aktualizacja: 2024.06.06 17:28
W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł żołnierz 1 Brygady Pancernej, który kilka dni temu został ugodzony nożem podczas służby przy granicy polsko-białoruskiej.
Nie żyje żołnierz zraniony nożem przy granicy z Białorusią
Fot: Straż Graniczna

Nie żyje żołnierz zraniony nożem przy granicy polsko-białoruskiej. Informację przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

"Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej" - czytamy w komunikacie wojska.

Dowództwo Generalne przekazało, że żołnierza nie udało się uratować mimo wysiłków lekarzy. Jednocześnie wojsko wskazuje, że wojskowy był ofiarą "bandyckiego ataku na granicy z Białorusią".

"Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od woli rodziny" - czytamy w wiadomości.

Do śmierci żołnierza odniósł się też w mediach społecznościowych szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz:

"Z głębokim żalem żegnam naszego żołnierza Mateusza, który pomimo wysiłków lekarzy zmarł po bandyckim ataku podczas obrony polskiej granicy. Jego poświęcenie i oddanie dla Ojczyzny są przykładem najwyższej odwagi. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Cześć Jego pamięci!".

Do ataku na żołnierza doszło na ranem 28 maja w okolicach Dubicz Cerkiewnych w województwie podlaskim. Żołnierz został raniony nożem przez jednego z migrantów, podczas próby sforsowania granicznej zapory. Wojskowy trafił najpierw do szpitala w Hajnówce, następnie przetransportowano go do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1063 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39