Niebawem kolejny seans z cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe "W głębi"

2022.11.14 10:26
Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych "W głębi" to możliwość obejrzenia filmu oraz jego analizy pod kątem psychologicznym. Podczas najbliższego spotkania widzowie zapoznają się z obrazem "Bardo, fałszywa kronika garści prawd".
Niebawem kolejny seans z cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe "W głębi"
Fot: Materiały prasowe

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych "W głębi" to wynik kooperacji działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u "GAG" z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, którzy są psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.

W piątek (18.11) będzie można obejrzeć świetny film w reż. Alejandro González Iñárritu "Bardo, fałszywa kronika garści prawdy". Jest to epicka i widowiskowa opowieść o meksykańskim dziennikarzu Silverio, mieszkającym w Los Angeles. Po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody bohater jest zmuszony wrócić do ojczyzny zupełnie nieświadomy, że ta z pozoru zwyczajna podróż doprowadzi go do egzystencjalnej granicy. Wspomnienia i lęki Silveria przenikają do teraźniejszości, wypełniając codzienność bohatera poczuciem oszołomienia i zdumienia.

Silverio zmaga się z uniwersalnymi, a przy tym intymnymi pytaniami o tożsamość, sukces, śmiertelność, historię Meksyku i silne więzi z żoną i dziećmi, szukając odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być człowiekiem w tych jakże osobliwych czasach.

W rolę Silveria Gamy wcielił się Daniel Giménez Cacho, dając popis swoich aktorskich umiejętności. Nakręcony na taśmie 65 mm przez nominowanego do Oscara Dariusa Khondjiego i napisany przez Iñárritu i Nicolása Giacobone film "Bardo, fałszywa kronika garści prawd" to pierwsza produkcja Iñárritu zrealizowana w Meksyku od premiery docenionego na całym świecie "Amores Perros" z 2000 r. Za stronę wizualną odpowiadają nagrodzony Oscarem meksykański scenograf Eugenio Caballero oraz kostiumografka Anna Terrazas.

Prelekcję o filmie przedstawi Iza Trybus.

Seans odbędzie się w piątek (18.11), o godz. 18:30 w Kinie Forum.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39