Niedługo rozpoczyna się Festiwal Sztuka w Naturze. Spotkania z naturą, kulturą i nie tylko

2022.07.06 12:19
W lipcu i sierpniu po raz drugi do podlaskich miast zawita Festiwal Sztuka w Naturze. W programie wydarzenia znalazły się przeróżne aktywności – od spotkań autorskich, przez spacery terenowe, aż po kąpiele leśne.
Niedługo rozpoczyna się Festiwal Sztuka w Naturze. Spotkania z naturą, kulturą i nie tylko
Fot: Fundacja Zwierz Podlaski

Festiwal zapewnia rozrywkę wszystkim grupom. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w przygotowanych z myślą o nich spotkaniach, podczas których dowiedzą się, jak czerpać z natury to, co najlepsze. Chętni wezmą także udział w warsztatach pszczelarskich, przygotowanych przez Martę Konek – pisarkę i pszczelarkę, autorkę książki dla dzieci „Kasia w pasiece”.

To wciąż jednak tylko część z zaplanowanych atrakcji. Oprócz licznych spotkań autorskich, na których pojawią się zarówno autorzy książek, jak i fotografowie opowiadający o Podlasiu (m.in.: Paweł Średziński, Wojciech Koronkiewicz, Ewa Zwierzyńska czy też Maciej Cmoch), zaplanowano również wydarzenia terenowe. Chętni będą mogli udać się na liczne spacery i warsztaty z przewodnikami, po których nieobca stanie się lokalna fauna i flora. Dwukrotnie odbędzie się także kąpiel leśna, prowadzona przez Katarzynę Simonienko.

Nie zabraknie również wydarzeń o charakterze kulturalnym. Organizatorzy pomyśleli o wystawach zdjęć i pokazach filmów, a jeden z wieczorów skończy się wykonaniem performance'u.

- W trakcie festiwalu staramy się poszerzać świadomość o naszej rodzimej przyrodzie, tej z najbliższego sąsiedztwa. Przybliżać to, co dzieje się tuż obok, za płotem i poczuć, że my także jesteśmy odpowiedzialni za to, co nas otacza - informują twórcy.

Tegoroczna edycja obejmie trzy podlaskie miasta – Sokole, Wasilków i Supraśl. Festiwal odbędzie się w trzech turach.

Więcej szczegółów i dokładny program tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zwierz Podlaski.

Jakub Redo
24@bialystokonline.pl

1586 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39