POLECAMY
Policjanci wspólnie z celnikami znaleźli w jednym z mieszkań 380 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz ponad 2,5 kg nielegalnego tytoniu. Właścicielowi grożą nawet 3 lata więzienia.
W ostatnich dniach suwalscy policjanci wraz z funkcjonariuszami służby celnej zapukali do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z informacji mundurowych wynikało, że 47-letni właściciel lokalu może posiadać w domu kontrabandę. Ustalenia funkcjonariuszy się potwierdziły. W sumie policjanci i celnicy zabezpieczyli na miejscu 380 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 2,5 kg nielegalnego tytoniu. Łącznie z tytułu niezapłaconych podatków Skarb Państwa mógł stracić blisko 10 tys. zł. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy 47-latek odpowie teraz przed sądem. Mężczyźnie grozi grzywna, przepadek zabezpieczonego towaru oraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.23 16:10
Kultura i Rozrywka 2026.06.23 16:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.23 14:00
Aktualności 2026.06.23 13:50
Aktualności 2026.06.23 13:27
Biznes 2026.06.23 13:00
Nauka 2026.06.23 12:36
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji