Nielegalni imigranci z Mołdawii

2009.12.29 00:00
Wczoraj po południu, funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześcioro obywateli z Mołdawii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Polską.

Jadący międzynarodowym pociągiem Sestokai - Warszawa cudzoziemcy podczas wylegitymowania się pokazali sfałszowane wizy Schengen. Ponadto dwoje ze sprawdzanych Mołdawian było zaznaczonych w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) jako osoby niepożądane. Zatrzymano trzech mężczyzn i trzy kobiety. Obecnie trwają czynności procesowe prowadzone pod nadzorem prokuratury rejonowej w Sejnach oraz postępowanie administracyjne. Funkcjonariusze PoOSG, po dopełnieniu procedur, najprawdopodobniej będą wnioskować do Wojewody Podlaskiego o wydalenie cudzoziemców ze względu na brak ważnego tytułu pobytowego.

Mołdawianie przebyli drogę przez Ukrainę, Białoruś i Litwę. Polska była ich miejscem docelowym. To już druga grupa Mołdawian zatrzymana w ciągu miesiąca na tej trasie. Analiza ryzyka wskazuje, że kierunek Kiszyniów - Polska może być bardzo atrakcyjny dla migrantów.

MAG

1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39