Niemal 400 policjantów sprawdzało legalność sprzedawanych choinek

2022.12.20 11:22
Policjanci z funkcjonariuszami straży leśnej oraz straży miejskiej od kilku dni sprawdzają legalność pochodzenia sprzedawanych drzewek.
Niemal 400 policjantów sprawdzało legalność sprzedawanych choinek
Fot: Podlaska Policja

Stop nielegalnej wycince choinek - w myśl tego hasła policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej oraz straży miejskiej monitorują punkty sprzedaży drzewek w całym województwie podlaskim. Wszystko pod kątem legalności pochodzenia choinek.

Mając na uwadze miejsca ewentualnego nielegalnego ich pozyskiwania mundurowi patrolują również kompleksy leśne. Będą to robić aż do wigilii. Na ten moment blisko 400 policjantów wzięło już udział w działaniach.

- Przypominamy, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi kara aresztu do 30 dni, kara ograniczenia wolności trwająca 1 miesiąc albo kara grzywny do 5 tys. złotych - poinformowali podlascy policjanci.

Dlatego należy zastanowić się, czy warto narażać się na konsekwencje prawne, czy nie lepiej po prostu kupić świąteczne drzewko w legalnym punkcie sprzedaży.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1300 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39