Niemiec miał podrobione polskie prawo jazdy. Wpadł na granicy

2021.07.20 12:23
Zatrzymano 29-letniego cudzoziemca z podrobionym prawem jazdy. Szczegółowa analiza potwierdziła, że prawo jazdy zostało podrobione na wzór oryginalnego dokumentu.
Niemiec miał podrobione polskie prawo jazdy. Wpadł na granicy
Fot: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak (powiat suwalski) zatrzymali obywatela Niemiec, który do kontroli przedstawił podrobione prawo jazdy.

- W sobotę, 17 lipca na terenie gminy Szypliszki funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW, którym podróżował obywatel Niemiec. W trakcie sprawdzania dokumentów podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło polskie prawo jazdy, które kierowca okazał do kontroli. Szczegółowa analiza potwierdziła, że prawo jazdy zostało podrobione na wzór oryginalnego dokumentu - wyjaśnia Alina Grygorowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W toku dalszych czynności ustalono, że cudzoziemiec nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymany 29-letni obywatel Niemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu posługiwania się podrobionym dokumentem i otrzymał karę grzywny w wysokości 3 tys. zł. Ponadto za kierowanie pojazdem bez uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 38 fałszerstw dokumentów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
GRYM Sp. z o.o.
GRYM Sp. z o.o.ul. Hurtowa 4 lok. M3
15-399 Białystok
www.grym.net

Więcej informacji
1221 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39