Nieskuteczna Jaga znów bez zwycięstwa. Remis uratował 19-latek

2021.07.14 13:58
Jagiellonia Białystok rozegrała w środę (14.07) kolejny w ostatnim czasie mecz sparingowy. Podopieczni Ireneusza Mamrota ponownie nie potrafili jednak wygrać. Potyczka z Arisem zakończyła się rezultatem 1:1.

W przedostatnim sparingu podczas letnich przygotowań Jagiellonia Białystok zmierzyła się w Kielcach z cypryjskim Arisem Limassol. Żółto-Czerwoni w środową potyczkę weszli lepiej od swych rywali, bo już w 2. minucie celny strzał oddał Jesus Imaz, po czym bramkarz drużyny przeciwnej poradził sobie także z główką Andrzeja Trubehy.

Po kwadransie zmagań kolejny strzał oddał Imaz, a następnie do głosu chwilowo doszli Cypryjczycy. Z czasem gra się wyrównała, ale w końcówce pierwszej połowy groźniej znów zaatakowała Jagiellonia. Niestety futbolówka po uderzeniu Bojana Nasticia minęła słupek od zewnętrznej strony, dlatego na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 0:0.

Po zmianie stron mecz długo nie był wybitnym widowiskiem. Piłkarzom dawała się we znaki wysoka temperatura, lecz mimo nieco wolniejszego tempa gol w końcu padł. W 71. minucie z bliska piłkę do siatki głową skierowali gracze z Cypru. Konkretnie uczynił to Theodoros Iossifidis.

Ostatecznie Duma Podlasia uniknęła jednak porażki, bo niespełna kwadrans później najlepiej w zamieszaniu, które wytworzyło się w szesnastce Arisu, odnalazł się Krzysztof Toporkiewicz. Młody Jagiellończyk doprowadził do wyrównania, a w końcówce sparingowego starcia Żółto-Czerwoni mieli okazje, by ten kontrolny pojedynek nawet wygrać. Niestety próby Cernycha, Żukowskiego i Matusa nie znalazły drogi do bramki.

Przypomnijmy, że spotkanie z Arisem Limassol było dla Jagiellonii sparingowym meczem numer 4. Wcześniej podopieczni Ireneusza Mamrota mierzyli się z Legią Warszawa (0:2), Radomiakiem Radom (1:4) oraz Wigrami Suwałki (1:1). Oprócz braku zwycięstw martwi to, że Jaga ma problemy ze zdobywaniem goli. 3 trafienia w 4 starciach to nie jest dorobek, który rzuca na kolana.

Ostatni sprawdzian przed startem ligi będzie miał miejsce w najbliższą sobotę (17.07). Tego dnia, na stadionie miejskim w Białymstoku, Żółto-Czerwoni podejmą Górnika Łęczna.

Jagiellonia Białystok - Aris Limassol 1:1 (0:0)
Bramki: Krzysztof Toporkiewicz 84 - Theodoros Iossifidis 71

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński (46' Pavels Steinbors) - Tomas Prikryl (79 Godfrey Stephen), Israel Puerto (79' Eryk Matus), Błażej Augustyn, Michał Pazdan (46' Bartłomiej Wdowik), Bojan Nastić (79' Jan Majsterek) - Martin Pospisil (65' Oliwier Wojciechowski), Taras Romanczuk (65' Jakub Orpik), Przemysław Mystkowski (46' Kacper Tabiś) - Andrzej Trubeha (65' Krzysztof Toporkiewicz), Jesus Imaz (46' Fedor Cernych). Grał także Gabor Żukowski

Aris Limassol (skład wyjściowy): Michalis Papastylianou - Valentinos Pastellis, Antonis Eleftheriou, Gordon Schildenfeld, Morgan Brown, Mihai Radut, Witalij Kwaszuk, Gabriel Simion, Nikolas Mattheou, Konstantinos Dimitríou, Daniel Sikorski