Białystok Online

Sport

Niespodzianka z udziałem białostockiej drużyny. Ograli ekstraklasowicza

2020.01.26 15:07
Niespodzianka z udziałem białostockiej drużyny. Ograli ekstraklasowicza
Fot: pixabay.com

W sobotę (25.01) rozegrano pierwszy mecz 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu. Doszło w nim do sporych rozmiarów sensacji, ponieważ II-ligowy klub Futbalo Białystok okazał się lepszy od ekipy Red Dragons Pniewy, która gra na poziomie Ekstraklasy.

Przed pucharowym starciem z Czerwonymi Smokami zawodnicy Futbalo zapowiadali, że chcą sprawić niespodziankę i co tu dużo mówić - sztuka ta im się udała. Trzeba jednak zaznaczyć, że rywale ułatwili nieco Podlasianom zadanie, gdyż na wyjazdowy pojedynek wysłali wielu młodzieżowców.

Toczony w hali Szkoły Podstawowej nr 50 mecz trzymał w napięciu przez ponad 40 minut. Ponad, bo ze względu na remisowy wynik po regulaminowym czasie (4:4) do wyłonienia lepszego zespołu potrzebna była dogrywka. Decydującą bramkę, dającą jednocześnie awans do 1/8 zmagań, zdobył dla białostockiej drużyny Bartosz Borowik, który popisał się mocnym uderzeniem z okolic 10. metra.

W kolejnej fazie rozgrywek ekipa Futbalo Białystok ponownie zmierzy się z przedstawicielem Futsal Ekstraklasy. W ćwierćfinale Pucharu Polski na drodze Podlasian stanie bowiem lepszy zespół z pary Piast Gliwice - GSF Gliwice.

Przypomnijmy, że Futbalo Białystok to nowy klub w stolicy Podlasia, który powstał w 2019 r. W barwach II-ligowca występują m.in. byli zawodnicy Heliosa Białystok czy też dawni futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok.

Futbalo Białystok - Red Dragons Pniewy 5:4 pd. (2:2, 4:4)
Bramki: Damian Grabowski 9, Bartosz Borowik 18, 49, Adrian Niegowski 27, Bartłomiej Gładyszewski 32sam. - Dawid Kubiak 17, Giorgi Silagawa 17, 28, Bartłomiej Gładyszewski 29

Rafał Żuk

Rafał Żuk

rafal.zuk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas