Niespokojny weekend na granicy. Cudzoziemcy atakowali polskie patrole

2023.07.17 10:22
W miniony weekend z Białorusi do Polski próbowało nielegalnie przedostać się 314 migrantów.
Niespokojny weekend na granicy. Cudzoziemcy atakowali polskie patrole
Fot: SG

Minionej doby (16.07) do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 158 cudzoziemców, wśród których byli m.in. obywatele Bangladeszu, Pakistanu i Jemenu, w tym 11 osób na widok patroli polskich zawróciło na Białoruś. Na odcinku pod służbową odpowiedzialnością Placówki Straży Granicznej w Mielniku, grupy cudzoziemców znajdujące się po stronie białoruskiej trzykrotnie atakowały patrole polskie. Uszkodzony został samochód SG.

W sobotę (15.07) polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 101 cudzoziemców m.in. obywateli Komorów, Angoli. Na odcinku pod ochroną pograniczników SG w Płaskiej, 2 Sudańczyków przeprawiło się nielegalnie na stronę polską brzegiem Kanału Augustowskiego. Również 2 cudzoziemców próbowało przeprawić się przez rzekę graniczną Świsłocz, ale na widok patroli polskich wróciły na Białoruś. Z kolei na odcinku pod ochroną Placówki SG w Czeremsze, za pomocnictwo zatrzymano 2 obywateli Białorusi, którzy dwoma samochodami przewozili 7 obywateli Somalii.

W piątek (14.07) do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 55 cudzoziemców. Na odcinku pod ochroną pograniczników z Michałowa, 7 obywateli Indii i 2 obywateli Pakistanu przeprawiło się nielegalnie do Polski przez rzekę Świsłocz. Z kolei na odcinku pod ochroną Straży Granicznej w Płaskiej, grupa 10 osób (3 obywateli Kongo, 3 obywateli Sudanu, 2 obywateli Nigerii, obywatel Senegalu i obywatel Mauretanii) przeprawiła się nielegalnie do Polski brzegiem jeziora Szlamy. Na odcinku nieopodal Bobrownik, obywatel Gambii przeprawił się nielegalnie na stronę polską przez rzekę Świsłocz.

W piątek za pomocnictwo zatrzymano 5 cudzoziemców. Jeden, obywatel Łotwy, wpadł na odcinku pod ochroną funkcjonariuszy z Bobrownik. Mężczyzna przyjechał po grupę nielegalnych imigrantów. Na odcinku pod ochroną pograniczników z Czeremchy, obywatel Turkmenistanu przewoził Syryjczyka i Irańczyka. Z kolei 3 Ukraińców, podróżujących dwoma samochodami przyjechało odebrać nielegalnych imigrantów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1497 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39