Niespokojny weekend na granicy. Niektórym migrantom udało się przedostać do Polski

2022.01.31 09:30
W miniony weekend, granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć łącznie 77 migrantów. Pogranicznicy odnotowali również incydenty przecięcia concertiny.
Niespokojny weekend na granicy. Niektórym migrantom udało się przedostać do Polski
Fot: SG
Zniszczone zabezpieczenia graniczne

W niedzielę (30.01) granicę Polski z Białorusią próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób.

- Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli obywatele: Turcji, Sri Lanki, Iraku i Syrii. Natomiast w poniedziałek (31.01) około godz. 2.20 na odcinku chronionym przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze, 8 obywateli Iraku po przecięciu concertiny przeszło na stronę Polski, zostali zatrzymani przy granicy - informuje Straż Graniczna.

W sobotę (29.01) na granicy polsko-białoruskiej odnotowano tylko 1 próbę nielegalnego przedostania się na terytorium Polski.

- Zatrzymana osoba to obywatel Tadżykistanu. Z kolei po północy zatrzymano dwie grupy 15- i 13-osobowe, są to obywatele Iraku - przekazali pogranicznicy.

Na odcinku chronionym przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze 6 cudzoziemców próbowało uszkodzić concertinę przy pomocy lin.

Z kolei w piątek (28.01) granicę Polski z Białorusią próbowało nielegalnie przekroczyć 46 osób.

- Na odcinkach chronionych przez Placówkę SG w Czeremsze i Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych zatrzymano dwie 14-osobowe grupy cudzoziemców, którzy po przecięciu concertiny przeszli na stronę Polski. Zatrzymani to: 19 obywateli Iraku, 4 obywateli Jemenu, 4 obywateli Afganistanu i obywatel Gwinei - dodali pogranicznicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1796 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39