Nietrzeźwa jazda po Białymstoku. Rekord to 3,5 promila

2015.10.09 00:00
W czwartek (8.10) białostoccy policjanci zatrzymali trzech kierowców "na podwójnym gazie".
Nietrzeźwa jazda po Białymstoku. Rekord to 3,5 promila
Fot: KWP Białystok

Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-latek, który wsiadł za kierownicę bmw mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Podejrzaną jazdę tego kierowcy zauważyli jadący za jego autem policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Natychmiast zatrzymali je do kontroli. Od razu mundurowi wyczuli alkohol od kierującego, a badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali dzielnicowi z I białostockiego komisariatu. Policjanci, jadąc ul. Wyszyńskiego, zauważyli podejrzanie jadącego opla. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą 28-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Ostatni z kierowców wpadł tuż po północy, gdy jechał ul. Gajową. Tym razem badanie 30-latka wskazało, że miał on niespełna promil alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, mężczyzna nie miał prawa jazdy. Już wcześniej stracił je właśnie za jazdę po pijanemu.

Dwaj pozostali nietrzeźwi kierowcy natychmiast stracili prawa jazdy. Teraz cała trójka za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1514 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39