Nietypowy sezon na Dojlidach. Frekwencja, mimo pandemii, dopisała

2020.09.01 15:28
Podczas minionych wakacji Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy odwiedziło ponad 87 tys. osób. Sezon kąpielowy, z powodu pandemii koronawirusa, był tym razem krótszy.
Nietypowy sezon na Dojlidach. Frekwencja, mimo pandemii, dopisała
Fot: BOSiR

Wysoka frekwencja mimo pandemii

Dobiegł końca sezon kąpielowy na terenie OSW Dojlidy. W tym roku wodne szaleństwa trwały od 6 czerwca do końca sierpnia. Ośrodek działał na zmienionych zasadach sanitarnych. Mimo różnego rodzaju obostrzeń zakończony właśnie sezon należy zaliczyć do bardzo udanych. Sprzedano bowiem 87 721 wejściówek. Podobny wynik frekwencyjny odnotowano również w wakacje 2 lata temu, kiedy to nie było żadnych niedogodności związanych z wirusem.

W pierwszym miesiącu sezonu kąpielowego OSW Dojlidy odwiedziło ponad 25 tys. osób, natomiast w lipcu 2020 r. na plaży miejskiej wypoczywało o prawie 4 tys. osób więcej. Obiekt szczytowym zainteresowaniem cieszył się w sierpniu. Wtedy to mieszkańcy stolicy Podlasia i nie tylko wykupili niemal 32,5 tys. biletów.

Jest nowy rekord

Tradycyjnie w wypożyczalni sprzętu pływającego najczęściej schodziły rowery wodne i kajaki (odpowiednio 3 213 i 670 wypożyczeń). Łodzie żaglowe Omega udostępniono 203 razy, łodzie wiosłowe 66 razy, zaś na deski windsurfingowe było 39 chętnych. Jeżeli chodzi o leżaki plażowe, to mowa tu o 505 wypożyczeniach.

Ponadto ogromnym zainteresowaniem cieszyło się miejsce postoju kamperów. Odnotowano tam 2 109 noclegów, co jest nowym rekordem. Zdecydowaną większość turystów stanowili ci z Polski.

Podsumowując letni sezon na Dojlidach, nie można zapomnieć o sportowych imprezach, jakie miały tam miejsce. W sierpniu na terenie ośrodka rywalizowali siatkarze, którzy toczyli boje w ramach finału cyklu Plaża Open, a także triathloniści. Ci drudzy startowali w zawodach Elemental Tri Series. Do skutku doszły również turnieje siatkówki plażowej w ramach Letniej Grand Prix, jak też Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Plażowej.

Od 1 września wstęp na teren Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy ponownie jest bezpłatny. Wciąż działa tam wypożyczalnia sprzętu wodnego. Czynna jest ona w godz. 9.00-18.00. Przez cały rok można ponadto korzystać ze sprzętu sportowego w postaci kijków do nordic walking oraz górskich i miejskich rowerów. Do dyspozycji są także piaszczyste boiska do siatkówki oraz piłki nożnej, place zabaw, jak i miejsca, gdzie można zrobić grilla lub rozpalić ognisko.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1391 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39