Niezłe Ziółko to nowa kawiarnia w Białymstoku. "Miejsce jest wnętrzem mojej duszy"

2024.06.07 07:39
Wszystko zaczęło się zupełnie odwrotnie. Najpierw był lokal, a później pomysł. Z uwielbienia kakao i pasji do kawy zrodziła się malutka kawiarnia pod nazwą "Niezłe Ziółko". Lokal mieści się nieopodal dworca PKS i PKP w Białymstoku. Jeśli potrzebujesz energetycznej bomby lub ziołowego ukojenia, to miejsce będzie dobrym wyborem.
Niezłe Ziółko to nowa kawiarnia w Białymstoku. "Miejsce jest wnętrzem mojej duszy"
Fot: Niezłe Ziółko

Lokal w stylu "slow"

Choć "Niezłe Ziółko" sąsiaduje z centrum przesiadkowym w rejonie dworców PKS i PKP, to wcale nie odczuwa się tam atmosfery pośpiechu. Już od wejścia gości wita zapach aromatycznych ziół, kakao i wonnych kadzidełek. Na ścianach znajduje się podlaskie rękodzieło w postaci barwnych makram. W lokalu króluje także zielona roślinność i meble z odzysku. Z głośników sączy się klimatyczna muzyka. Do tego wszystkiego należy dodać jeszcze gościnność gospodarza. Finn Tomkiel jest osią tego miejsca. O kawiarni mówi, że jest "wnętrzem jego duszy". Przy remoncie i aranżacji pomagała mu partnerka i przyjaciele.

Dla każdego coś dobrego

Menu kawiarni jest krótkie, ale każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W "Niezłym Ziółku", zgodnie z nazwą lokalu - można skosztować naparu z podlaskich ziół, takich jak mięta czy rumianek.

- Długo myślałem nad umieszczeniem herbat ziołowych w menu. Uważam, że to jest coś, czego podróżni chętnie napiją się po długiej jeździe pociągiem albo autobusem. To pomaga uspokoić żołądek - przekonuje Finn Tomkiel.

Zainteresowanie wśród odwiedzających mogą wzbudzić kombinowane napoje, których bazą jest kakao. Oprócz tego dostępna jest matcha w wersji klasycznej i latte oraz liściasta herbata. W menu nie zabrakło także kawy. Poza popularnymi propozycjami, takimi jak espresso doppio, latte czy cappuccino czy mocha, na końcu spisu widnieje tajemnicze nazwa kawkao. Napój ten jest autorską recepturą gospodarza "Niezłego Ziółka". Jak smakuje, musicie przekonać się sami. W kawiarni napijemy się także smoothies, zaś jesienią zjemy rozgrzewające leczo (istnieje opcja mięsna i wegańska). Po napoje można przyjść z własnym kubkiem.

Podlaska kombucha i rękodzieło na wynos

"Niezłe Ziółko" jest pierwszym lokalem w Białymstoku, które sprzedaje regionalną kombuche na wynos. Ten napój to nic innego jak fermentowana herbata (czarna lub zielona). Powstaje przy użyciu symbiotycznej kultury bakterii i drożdży. Kombucha wykazuje duże działanie prozdrowotne. W lokalu można nabyć ją w szklanych butelkach.

To, co przykuwa wzrok od wejścia to regionalne rękodzieło w postaci makram i ceramiki - które można zakupić. Właściciel zapowiada, że z czasem oferta poszerzy się, m.in. o świece i kadzidła z podlaskich ziół.

Niezłe ziółko

Niezłe ziółko

Niezłe ziółko

Niezłe ziółko


Kawiarnia znajduje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 5A w Białymstoku.

Niezłe ziółko

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl
1402 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39