Niezwykłe przedstawienie z udziałem osób niesłyszących "Sala prób"

2021.11.23 08:39
"Sala prób" to spektakl, który jest efektem projektu edukacyjno – kulturalnego "Ponad ciszą". Został zrealizowany z udziałem niesłyszących aktorów i ich słyszących przyjaciół. Przedstawienie odbędzie się we wtorek (30.11) w Białostockim Teatrze Lalek.
Niezwykłe przedstawienie z udziałem osób niesłyszących "Sala prób"
Fot: Materiały prasowe organizatora
Zdjęcie z próby

"Sala prób" powstała dzięki kilkumiesięcznym warsztatom z udziałem osób niesłyszących i niedosłyszących prowadzonym pod okiem instruktorów - Izabeli Marii Wilczewskiej oraz Krzysztofa Zemło. Projekt realizowało Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem".

Jest to spektakl familijny, w którym aktorami są osoby niesłyszące i ich słyszący przyjaciele. Inspirowany jest Pantomimą Olsztyńską – teatrem Głuchych, który zakończył swoją działalność w 2009 r.

Przedstawienie opiera się metodzie "poza słowami", czyli jest opowiedziany językiem gestu, który nie zna barier językowych i nie wymaga tłumaczenia, dzięki czemu będzie bardzo dobrze zrozumiały dla osób nie znających języka migowego. Przedsięwzięcie to jest wyjątkową okazją, by lepiej poznać twórczość artystyczną niesłyszących aktorów, wniknąć w tak niezbadany teren, jakim jest Kultura Głuchych.

Nad oprawą muzyczną całego spektaklu będą czuwali muzycy – Marcin Mickiewicz i Łukasz Prokopowicz, którzy podczas występu będą grali na żywo.

Warto wybrać się na to wydarzenie i doświadczyć tego, jak kultura tworzy swoisty pomost pomiędzy światem słyszących i niesłyszących, pozwalający wzajemnie się zrozumieć, poznać swoje możliwości, ograniczenia i potrzeby.

Wsparcia finansowego przedsięwzięciu udzieliło Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Spektakl będzie można zobaczyć we wtorek (30.11), o godz. 18:00 w Białostockim Teatrze Lalek. Wstęp wolny!

Portal BiałystokOnline.pl patronuje wydarzeniu.

SZCZEGÓŁY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

802 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39