Niezwykły test na Politechnice. Do zdobycia indeksy na studia i nagrody pieniężne

2023.11.16 07:58
Zbliża się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu o indeks Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej! Ruszyły już zapisy na test, w którym do zdobycia są indeksy na studia.
Niezwykły test na Politechnice. Do zdobycia indeksy na studia i nagrody pieniężne
Fot: P. Awramiuk/PB

Już niebawem, 29 listopada, odbędzie się X edycja ogólnopolskiego konkursu o indeks Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Jest to wydarzenie skierowane do miłośników informatyki i całej branży IT.

Udział w wydarzeniu mogą wziąć uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego kraju, a także studentów uczelni wyższych. Wszyscy (bez względu na to czy są uczniami, czy studentami), będą rozwiązywać takie same zadania. 

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą się rejestrować na stronie Politechniki Białostockiej do 22 listopada. Chętni powinni się jednak pospieszyć, gdyż obowiązuje limit miejsc, a o przyjęciu do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy wydarzenia podczas testu wielokrotnego wyboru będą musieli wykazać się umiejętnością z 9 kategorii tematycznych, takich jak: cyberbezpieczeństwo, bazy danych, DevOps, technologie chmurowe – Azure, technologie webowe, znajomość języka C++, znajomość języka C#, znajomość języka Java, znajomość języka Python.

Osoby, które najlepiej poradzą sobie z zadaniami, dostaną atrakcyjne nagrody. Do zgarnięcia są aż 4 indeksy na Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i nagrody pieniężne (zdobywcy pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego miejsca otrzymają indeks na uczelnię oraz odpowiednio 500 zł, 300 zł, 200 zł i 200 zł). Oprócz tego pieniądze dostaną też 3 osoby, które w poszczególnych kategoriach tematycznych zdobyły największą liczbę punktów.

Każdy uczestnik konkursu może też liczyć na certyfikat, który potwierdzi udział w wydarzeniu.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1310 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39