Niższe rachunki za śmieci dla niektórych mieszkańców

2015.02.27 00:00
Od 1 lutego niektórzy zapłacą mniej za odbiór śmieci. Ze zwolnienia w wysokości 40% miesięcznej stawki mogą skorzystać białostoczanie o niskich dochodach.
Niższe rachunki za śmieci dla niektórych mieszkańców
Fot: pixabay.com

Z 40-procentowej zniżki mogą skorzystać właściciele nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i których dochód nie przekracza 542 zł dla osoby samotnie gospodarującej lub 456 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym (dotyczy to wszystkich osób faktycznie zamieszkujących w danym mieszkaniu).

Prawo do zwolnienia z opłaty musi wykazać właściciel w deklaracji o wysokości opłaty. By to zrobić, należy dołączyć do deklaracji oświadczenia o wysokości dochodu oraz dokumenty i dowody potwierdzające dochód.

W imieniu mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych deklarację taką składa spółdzielnia. Oświadczenia mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych o wysokości dochodu oraz dokumenty potwierdzające dochód należy złożyć w siedzibie spółki Lech przy ul. Kamiennej 17. Te dokumenty będą przekazywane właściwej spółdzielni mieszkaniowej, która dokona weryfikacji poprawności składanych oświadczeń.

Od tego roku nie ma dopłat do rachunków za odbiór śmieci dla samotnych emerytów i rencistów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1523 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39