Noc Biologów, czyli biologia z dreszczykiem i przymrużeniem oka

2012.01.12 00:00
Jak zwierzęta i rośliny spędzają zimę? Czy nocą wszyscy śpią? Co dzieje się w laboratoriach biologów? Na te i wiele innych pytań związanych z fenomenem życia opowiedzą naukowcy z 16 ośrodków naukowych w Polsce podczas pierwszej w Polsce Nocy Biologów.
Noc Biologów, czyli biologia z dreszczykiem i przymrużeniem oka
Fot: materiały organizatora

Idea Nocy Biologów narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających dzieci, młodzieży i dorosłych było zachętą do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Dziekani wydziałów przyrodniczych uniwersytetów polskich uznali, że wielkim wyzwaniem będzie zorganizowanie tego spotkania w piątek, 13stycznia, kiedy to "noc" rozpoczyna się już krótko po 15, a za oknem zwykle trzyma mróz i sypie śnieg. Jak tętni wtedy życie?

W projekcie bierze udział Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Tu, 13 stycznia od godz. 15 odbędzie się kilka prezentacji laboratoryjnych i doświadczeń. Uczestnicy zobaczą m.in., że DNA świeci nocą oraz co płynie w naszych żyłach. Co więcej, będzie można dotknąć czaszki lwa i myszy, a także poznać bliżej osobliwe porosty. Zainteresowani udziałem proszeni są o wcześniejszą rezerwację miejsc, gdyż ich ilość jest ograniczona.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: Noc Biologów

MAG

1263 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39