Noc Muzeów przed nami. Akcja cieszy się wielkim powodzeniem

2017.05.15 18:00
Bezpłatne zwiedzanie wystaw i specjalnie przygotowane wydarzenia. Już w sobotę (20.05) kolejna Noc Muzeów.
Noc Muzeów przed nami. Akcja cieszy się wielkim powodzeniem
Fot: Grzegorz Chuczun
W akcji bierze udział m.in. Muzeum Wojska

Co roku Noc Muzeów cieszy się ogromnym zainteresowaniem białostoczan. Mieszkańcy oblegają muzea i galerie. Placówki otwierają swoje drzwi - wystawy można zwiedzić bezpłatnie, na uczestników wydarzenia czeka też wiele specjalnych atrakcji.

Noc Muzeów odbędzie się już 20 maja. Pierwsze atrakcje rozpoczną się o godz. 14.00, jednak większość wydarzeń odbędzie się w godz. 18.00–24.00.

- Jak co roku białostocka Noc Muzeów będzie okazją do bezpłatnego zwiedzania miejskich zabytków, obejrzenia wystaw, projekcji filmowych, pokazów, warsztatów. Zapraszam wszystkich do udziału i poznawania atrakcji naszego miasta - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W tym roku 26 instytucji i organizacji przygotowało swoją ofertę dla zwiedzających. Na najbliższą sobotnią noc zaplanowano blisko 70 wydarzeń. Odwiedzić można będzie m.in. Muzeum Podlaskie, Muzeum Wojska, Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Galerię Arsenał, Galerię im. Sleńdzińskich oraz Operę i Filharmonię Podlaską.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 r. w Berlinie. 4 lata później stała się imprezą powszechną. Bierze w niej udział ok. 120 europejskich miast.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

621 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39