Nominowani do Kazaneckiego. Spotkanie z pisarzami

2015.02.11 00:00
Ignacy Karpowicz, Piotr Nesterowicz i Teresa Radziewicz wezmą udział w czwartkowym (12.02) spotkaniu autorskim w Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Przybliży ono autorów książek nominowanych do Nagrody Kazaneckiego.
Nominowani do Kazaneckiego. Spotkanie z pisarzami
Książki nominowane do Nagrody Kazaneckiego

Ignacy Karpowicz jest multilaureatem najważniejszych nagród literackich w kraju: Paszportów Polityki, Nagrody Literackiej Nike, a także Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Wyróżnione zostały niemal wszystkie książki autora: "Niehalo", "Gesty", "Nowy kwiat cesarza", "Balladyny i romanse", "Ości" oraz "Sońka". Ta ostatnia jest finalistką tegorocznej edycji białostockiej nagrody literackiej.

Piotr Nesterowicz ma na swoim koncie utwory z gatunku fantasy: krótkie formy i powieść "Piasek". Najnowsze książki to literatura faktu: "Ostatni obrońcy wiary" oraz "Cudowna", której zawdzięcza nominację do Nagrody Kazaneckiego.

Teresa Radziewicz to poetka wielokrotnie doceniana za swoją twórczość - od debiutu w 2005 r., przez wszystkie znaczące zmagania poetyckie w kraju. Niemal wszystkie jej książki poetyckie zostały zauważone i docenione przez Kapitułę Nagrody Kazaneckiego: zdobyła nagrodę za debiutancką "Lewą stronę", nominację za "Samosiejki" i teraz za najnowsze "rzeczy pospolite".

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Moderatorem będzie Dorota Sokołowska.

Więcej: Karpowicz, Nesterowicz, Radziewicz w CLZ

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

276 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39