Nowa atrakcja na pływalni przy ul. Włókienniczej. BOSiR otwiera Strefę Relaksu

2013.02.28 00:00
Cztery niecki basenowe w części SPA, cztery leżanki w strefie wypoczynku. Cztery sauny, zabiegi natryskowe i jedyna w regionie grota śnieżna, czyli nowe doznania w Strefie Relaksu na pływalni przy ul. Włókienniczej 4. Otwarcie 1 marca o godzinie 14.00.
Nowa atrakcja na pływalni przy ul. Włókienniczej. BOSiR otwiera Strefę Relaksu
Fot: BOSiR Białystok

Niektóre z wymienionych atrakcji brzmią znajomo klientom Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W 2011 roku MOSiR udostępnił Strefę Wypoczynku sąsiadującą z basenem sportowym. W jej skład weszły: jacuzzi, sauny, natryski i leżanki, jednak w mniejszej skali i we wspomnianym sportowym kontekście.

Tymczasem nowo wybudowana Strefa Relaksu przypomina raczej łaźnię rzymską. Na dzieci czekają dwa płytkie brodziki. W pobliżu stoi jacuzzi, a centralną część strefy wypełnia nerkowaty basen wyposażony w gejzer oraz urządzenia do masażu karku. Saunarium to cztery pomieszczenia do wyboru – dla łącznej liczby 26 osób – z saunami: suchą, półsuchą, mokrą i infrared.

Nowością w tej części Polski jest strefa chłodzenia z grotą śnieżną, mieszcząca jednorazowo 5 klientów, o ile nie odstraszą ich minusowe temperatury i autentyczny śnieg leżący na posadzce przez okrągły rok.

Po wejściu do groty można poczuć się jak w baśni Andersena. Półki skalne, z jakich zbudowana jest kabina, oblepione są białym, czystym i ekologicznym śniegiem. Niebezpośrednie oświetlenie oraz osadzone w ścianie okno przypominające wrota lodowca nadają kabinie atmosfery wyjątkowości i przestronności. Towarzyszący temu efektownemu widokowi chłód wywołuje niesamowite wrażenie, zwłaszcza u tych osób, które do groty śnieżnej weszły prosto z sauny, by nieco się schłodzić i wzmocnić swą odporność. Śniegiem z groty można bezpiecznie się nacierać.

Przejście z sauny do groty pobudza organizm. Wywołuje w nim stres temperaturowy, za czym idą takie reakcje, jak zmiana natężenia przepływu krwi, zmniejszenie napięcia mięśni, wzrost poziomu hormonów czy przyspieszona przemiana materii.

Grota to alternatywa dla 11 natrysków (jeśli za takie uznać 2 wiadra bosmana) i o tyle różniąca się od nich, że pozwala na obserwację całej strefy (wspomniany już efekt akwarium). Dzięki Strefie Relaksu z pływalni przy ul. Włókienniczej będzie mogło korzystać jednorazowo 120 osób. Dla przypomnienia: w sąsiedztwie usytuowanej w podziemiach Strefy Relaksu znajduje się brodzik dla najmłodszych pływaków na 20 osób.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1864 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39