Nowa droga w województwie. Na terenie inwestycji wbito pierwsze szpadle

2014.06.27 00:00
Wbito pierwszy szpadel na terenie nowej inwestycji drogowej w województwie podlaskim. Chodzi o trasę Michałowo – Juszkowy Gród.
Nowa droga w województwie. Na terenie inwestycji wbito pierwsze szpadle
Fot: freedigitalphotos.net/dan

Droga wojewódzka nr 686 zostanie przebudowana na odcinku sięgającym 10,7 km. Tam cała jezdnia zostanie zmodernizowana i poszerzona do 7 m, powstaną obejścia po nowym śladzie w Nowej Woli Juszkowym Grodzie. W ramach inwestycji zostanie też wykonany kanał technologiczny wzdłuż projektowanej ścieżki rowerowej na odcinku od Nowej Woli do Juszkowego Grodu. Oprócz tego zaplanowano przebudowę i budowę 10 obiektów inżynierskich, zjazdów indywidualnych i publicznych, systemu odwodnienia, ciągu pieszo–rowerowego, przejścia dla pieszych i chodników w rejonie zatok autobusowych.

Prace te powierzono wyłonionym w przetargu firmom UNIBEP z Bielska Podlaskiego i MAKBUD z Łomży. Wartość robót ok. 33,2 mln. zł. brutto. Prace mają być zakończone w lipcu 2015 r.

Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Całkowita wartość projektu wynosi 43 mln zł, w tym prawie 42,6 mln zł pochodzi za środków europejskich, a 430 tys. zł z budżetu województwa.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1143 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39