Nowa hala okazała się szczęśliwa. Ślepsk z kolejną wygraną w PlusLidze

2019.11.23 18:02
Historyczny mecz Ślepska w nowej hali Suwałki Arena zakończył się triumfem gospodarzy w stosunku 3:1. Podopieczni Andrzeja Kowala w takich właśnie rozmiarach pokonali Indykpol AZS Olsztyn.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

To było wielkie siatkarskie święto. W sobotnie (23.11) popołudnie trybuny nowo otwartej hali w Suwałkach szczelnie wypełniły się kibicami w biało-niebieskich barwach, a na parkiecie kapitalny pokaz volleyballa na najwyższym poziomie zaserwowali zawodnicy Ślepska, którzy w znakomitym stylu pokonali Indykpol AZS Olsztyn.

Pierwsze dwie partie padły łupem gospodarzy i zakończyły się do 20 oraz 19. Następnie, zwyciężając seta 25:23, do głosu doszli przyjezdni, jednak zryw graczy z Olsztyna okazał się tylko chwilowy, bo kolejna część spotkania - mimo że bardzo wyrównana - znów była szczęśliwa dla Ślepska, w efekcie czego inauguracyjne starcie w nowym domu suwalskiej drużyny miało dla miejscowych kibiców wręcz wymarzony przebieg. Siatkarze dyrygowani przez Andrzeja Kowala wygrali z AZS-em 3:1 i tym samym przerwali passę trzech kolejnych porażek z rzędu.

Triumf nad klubem z Olsztyna smakuje wyjątkowo, gdyż sobotni rywal Ślepska do tej pory spisywał się w rozgrywkach PlusLigi bardzo okazale. Zawodnicy trenowani przez Paolo Montagnaniego w batalii 2019/2020 przegrali przed pojedynkiem z Podlasianami tylko jedno starcie. Mowa tu o porażce 1:3 z Aluronem Virtu Zawiercie.

Bój w hali Suwałki Arena z tytułem MVP zakończył środkowy gospodarzy - Andreas Takvam.

14. MKS Będzin 5 0 3:15 402:441

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Szerszeń (16 pkt), Bołądź (11 pkt), Takvam (14 pkt), Rudzewicz (6 pkt), Rohnka (10 pkt), Tuaniga, Stańczak (libero) oraz Filipowicz (libero), Szwaradzki (6 pkt), Siek, Klinkenberg i Gonciarz

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava (12 pkt), Andringa (7 pkt), Pietraszko (6 pkt), Woicki (2 pkt), Żaliński (9 pkt), Mousavi (11 pkt), Żurek (libero) oraz Kowalski, Kapica (9 pkt), Mika (17 pkt) i Zabłocki