Nowa impreza na mapie Podlasia - Podlaski Festiwal Operetkowy

2021.08.04 07:40
Coś dla fanów i fanek operetki. Już w czwartek (5.08) w Łapach wystartuje I Podlaski Festiwal Operetkowy. W programie znane i lubiane największe szlagiery operetkowe.
Nowa impreza na mapie Podlasia - Podlaski Festiwal Operetkowy
Fot: Operetka Wrocławska

Podlaski Festiwal Operetkowy to najnowsza inicjatywa kulturalna Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, której pierwsza edycja stanowi zaczątek cyklicznych prezentacji najpiękniejszych dzieł operetkowych w całym regionie Podlasia.

Plenerowy koncert operetkowy brawurowo wykonają znakomici śpiewacy (Liza Wesołowska, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski) oraz tancerze baletu Teatru Scena Kamienica.

Będzie można usłyszeć największe przeboje takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni. Nie zabraknie licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu prowadzącego Macieja Michałkowskiego. Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne trupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i twórcy widowiska chcą umilić czas koncertami dostarczanymi bezpośrednio pod miejsce zamieszkania.

W obliczu trwającej ogólnoświatowej pandemii działania tego typu stanowią znakomitą alternatywę dla koncertów odbywających się w placówkach kulturalnych, a poprzez przystępność odbioru każda zainteresowana osoba może bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym.

W programie koncertu nie zabraknie największych szlagierów z operetek "Księżniczka Czardasza", "Zemsta Nietoperza", "Wesoła Wdówka", "Baron Cygański" i innych, a także czardaszy, walców i foxtrottów.

Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu będą wręczane kolorowanki "Pokoloruj operetkę" wraz
z ciekawostkami, rebusami, krzyżówką i wykreślanką.

TERMINY I MIEJSCA KONCERTÓW:

ŁAPY: czwartek (5.08), godz. 19:00, plac parkingowy za Domem Kultury

SZEPIETOWO: piątek (6.08), godz. 17:00, plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury

ZAMBRÓW: piątek (6.08), godz. 19:00, taras za Miejską Biblioteką Publiczną

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
690 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39