Nowa inwestycja Chortenu i wielkie święto

2019.03.14 15:03
Obecnie Grupa Chorten może pochwalić się 1500 sklepami partnerskimi. W tym roku, z okazji 10-lecia działalności, marka planuje dużą inwestycję. Będzie nią utworzenie własnej siedziby z centrum logistycznym.
Nowa inwestycja Chortenu i wielkie święto
Fot: Chorten

Już 10 lat działalności

Grupa Chorten powstała w 2009 r. Tworzą ją właściciele sklepów, którzy chcieli wspólnie rozmawiać z producentami i dystrybutorami, by wynegocjować lepsze ceny i móc je zaoferować klientom. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Pierwsze punkty z szyldem Chorten pojawiły się w Choroszczy. Po 10 latach znajdziemy je aż w 11 województwach. W Podlaskiem mamy już 366 takich punktów. Wśród nowych placówek jest także m.in. duży Supermarket Wypusty w Augustowie działający pod marką Chortenu, który wcześniej funkcjonował jako Stokrotka.

- Jest to już mój trzeci sklep w Grupie Chorten, pierwszy działa na rynku od 2013 roku i jestem bardzo zadowolony z tej współpracy - mówi Tomasz Łukuć, właściciel sklepów z Augustowa.

W tym roku do Grupy Chorten dołączyły też dwa pierwsze punkty w woj. lubuskim. Sklepy pod tym szyldem działają już w miejscowościach Trzciel i Opalewo. Nowy obiekt pojawił się też w Zielonej Górze (woj. śląskie).

- Nie ma tygodnia, abyśmy nie podpisali kolejnej umowy partnerskiej. Z powodzeniem udaje nam się rozwijać grupę sklepów na bardziej odległych od centrali terenach, jak choćby woj. łódzkie, gdzie działa z nami ponad 120 podmiotów, czy kujawsko-pomorskie, gdzie w ciągu ponad roku dołączyło do nas blisko 60 placówek. Umacniamy się także na południu Polski - mówi Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.

Duża impreza i ważna inwestycja

W tym roku z okazji jubileuszu istnienia marka planuje organizację III Ogólnospożywczych Targów w Białymstoku, największych takich w północno-wschodniej Polsce. Wydarzenie ma się odbyć we wrześniu.

Oprócz tego powstanie nowa siedziba firmy zapleczem magazynowym do obsługi sklepów. To wielomilionowa inwestycja, która ma wystartować w połowie roku, Grupa Chorten zakupiła już pod nią teren w Porosłach pod Białymstokiem.

- Położenie naszej siedziby i centrum magazynowego bezpośrednio przy trasie S8 wpłynie na lepszą logistykę, jeśli chodzi o dostawy dla sklepów partnerskich, którym dowozimy towar na terenie woj. podlaskiego. Zintegrowanie magazynu z centralą i jej działami zapewni jednocześnie kompleksową obsługę klientów w jednym miejscu. Nowoczesna hala da możliwość elastycznego dzielenia przestrzeni, w której wyseparowane będą pomieszczenia z podziałem na sposób przechowywania produktów spożywczych, w tym pomieszczenia na certyfikowane produkty ekologiczne. To wpłynie na możliwość rozszerzenia oferty dostępnej z magazynu centralnego Grupy Chorten. Jednocześnie stale się rozwijamy, zwiększamy zatrudnienie, a co za tym idzie – potrzebujemy więcej miejsca – zapowiada prezes Pakuła.

Inwestycja ma być gotowa na przełomie 2019 i 2020 roku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

958 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39