Nowa plaża pod Białymstokiem już otwarta

2023.07.25 09:13
Mieszkańcy Białegostoku, Wasilkowa i okolicznych miejscowości mogą już korzystać z nowej plaży, która powstała nad rzeką Supraśl.
Nowa plaża pod Białymstokiem już otwarta
Fot: Adrian Łuckiewicz / fb

W minioną sobotę (22.07) odbyło się oficjalne otwarcie nowo powstałej plaży w Nowodworcach nieopodal Wasilkowa. Pomimo niepewnej pogody, liczne grono mieszkańców zdecydowało się spędzić weekendowy wypoczynek na tej urokliwej plaży. Wydarzenie okazało się prawdziwym sukcesem, przyciągając wielu entuzjastów przyjemnego spędzania czasu na łonie natury. Ponadto na miejscu czekał na nich DJ, który dostarczał muzyki o różnych rytmach. Dla dzieci zorganizowano atrakcje i animacje, które wprowadziły radosny nastrój wśród najmłodszych uczestników. Nie zabrakło także rozmaitych food trucków.

Wielu mieszkańców wzięło udział także w zorganizowanym przez OSP Nowodworce spływie kajakowym z Supraśla. Ta aktywność dostarczyła im niezapomnianych wrażeń i przyjemności z pokonywania rzeki w gronie przyjaciół i rodziny. Wieczorem, gdy słońce powoli chyliło się ku zachodowi, na plaży zostało rozpalone ognisko. Towarzyszyła temu miła atmosfera, a uczestnicy mogli spędzić czas przy ciepłym ogniu, rozmawiając i delektując się wspólnie spędzonym czasem.

- Cieszę się, że to nowe miejsce od samego początku przypadło mieszkańcom do gustu - przekazał w mediach społecznościowych burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz. - Realizacja tej inwestycja była możliwa dzięki dużemu nakładowi prac wykonanych przez pracowników naszego Zakładu Gospodarki Komunalnej - dodał.

Tymczasem prace na terenie plaży w Nowodworcach jeszcze się nie kończą. Planowane jest stworzenie wiaty rekreacyjnej, która zapewni schronienie w razie nagłej pogody czy opadów. Ponadto z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie odwiedzających, planowany jest nowy, dobrze zorganizowany parking.

Nieruchomość o powierzchni prawie 1 hektara, na której znajduje się plaża pozyskano bezpłatnie z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na cele rekreacyjne i kulturowe. Projekt i budowa plaży to zadanie wymagające nakładów finansowych. Cały proces inwestycji pochłonął około 160 tys. zł . Niemal połowa tej sumy, czyli prawie 90 tys. zł, pochodziła z pozyskanych środków zewnętrznych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1041 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39