Nowa plaża tuż pod Białymstokiem. Będzie jasny piasek, leżaki i plac zabaw

2023.06.15 19:00
Plaża co prawda tam istniała od dawna, ale była mała i słabo zagospodarowana. Jeszcze w te wakacje będzie przestronniej i bardziej komfortowo.
Nowa plaża tuż pod Białymstokiem. Będzie jasny piasek, leżaki i plac zabaw
Fot: Adrian Łuckiewicz / FB

W Nowodworcach trwa budowa nowej plaży. Powstaje ona po północnej stronie rzeki Supraśl, naprzeciwko obecnej plaży, która ze względu na swoją małą powierzchnię uniemożliwiała komfortowy wypoczynek w ciepłe dni wszystkim plażowiczom.

Teren zostanie zagospodarowany oraz wyposażony w elementy małej architektury.

Jak poinformował w swoich mediach społecznościowych burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz, w tym roku plażowanie w Nowodworcach umilą leżaki, parasole, plac zabaw, przebieralnie, miejsce na ognisko i wiata, a nawet będzie można pograć w siatkówkę plażową. Tuż przy linii brzegowej usytuowany zostanie pomost.

Plaża zajmie blisko hektar. Teren na jej utworzenie gmina Wasilków bezkosztowo pozyskała od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z przeznaczeniem na cele rekreacyjne.

Utworzenie i wyposażenie plaży będzie kosztować około 180 tys. zł z czego około 86 tys. zł pochodzi z pozyskanych środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Plaża ma zostać oddana do użytku w lipcu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1486 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39