Nowa remiza w regionie. Poprzednia musiała zostać rozebrana

2021.07.19 18:14
Ochotnicza Straż Pożarna w Letnikach może teraz urzędować w nowej strażnicy. Dawna nie nadawała się już do użytku.
Nowa remiza w regionie. Poprzednia musiała zostać rozebrana
Fot: K. Timoszuk/UMWP

Przekazano strażnicę OSP w Letnikach (gmina Dobrzyniewo Duże). Strażacy będą teraz mogli korzystać z nowej świetlicy, garażu, pomieszczenia magazynowego i socjalnego oraz dużej sali magazynowej.

Podczas uroczystości przekazania nowego obiektu Sebastian Łukaszewicz odczytał też list marszałka Artura Kosickiego:
- Dzisiejsza uroczystość to znakomita okazja do złożenia podziękowań Druhom za Waszą codzienną gotowość do niesienia pomocy ludziom w chwilach najcięższej próby – pożarów, wypadków drogowych czy klęsk żywiołowych. Z olbrzymim zaangażowaniem ratujecie ich, będąc zawsze tam, gdzie o ludzkim zdrowiu i życiu decydują wręcz sekundy - napisał marszałek.

Wręczono także odznaczenia zasłużonym strażakom oraz przypomniano wsystkim obecnym o historii tej jednostki OSP. Na koniec uczestnicy wydarzenia wspólnie świętowali podczas pikniku leśnego.

Dawna remiza, którą do tej pory używano pochodziła jeszcze z lat 70. Budynek był już w na tyle złym stanie technicznym, że konstruktorzy nakazali jego rozbiórkę. Do czasu wybudowania nowego obiektu strażacy musieli korzystać z wynajmowanego przez gminę magazynu.

Od początku kadencji Samorząd Województwa Podlaskiego przekazał 7,8 mln zł na podlaskie OSP, w tym 150 tys. zł - na OSP z gminy Dobrzyniewo Duże. Dzięki temu strażacy z Letnik otrzymali nowe wyposażenie m.in. system selektywnego alarmowania o zdarzeniach i syrenę elektroniczną.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39