Nowa ścieżka i punkty bike&ride powstaną w ciągu roku

2019.09.09 08:13
Miasto ogłosiło przetarg na wybudowanie kolejnych metrów ścieżek rowerowych w Białymstoku. Tym razem wzdłuż alei Jana Pawła II.
Nowa ścieżka i punkty bike&ride powstaną w ciągu roku
Fot: MN

Nowe 800 metrów ścieżki

Obecnie w Białymstoku jest około 120 km ścieżek rowerowych. Jeszcze w tym roku przybyć ma ich łącznie około 20 km, a już planowane są kolejne trasy, które zostaną oddane do użytku w następnym roku.

Miasto np. ogłosiło właśnie przetarg na budowę 800 m drogi dla jednośladów na alei Jana Pawła II. Wspomniany odcinek ma się rozciągać między skrzyżowaniami z ul. Wysoki Stoczek i ul. Konstytucji 3 Maja.

W tym samym zadaniu przewidziane jest również stworzenie punktów postoju dla rowerów, tzw. bike&ride. Łącznie ma być ich 51.

Ogólnie prace mają zostać zakończone do końca lipca następnego roku. Zainteresowani wybudowaniem ścieżek i punktów postojowych mogą składać oferty do dnia 24 września tego roku.

Tytuł do wyjeżdżenia

O tym, że białostoczanie coraz częściej korzystają z rowerów, świadczy ogromna popularność BiKeRów. W dodatku teraz stolica województwa podlaskiego walczy o miano rowerowej stolicy Polski. To mieszkańcy mogą wykręcić to wyróżnienie.

Każdy, kto jeździ na rowerze i ma smartfon, możesz wziąć udział w zabawie. Wystarczy, że pobierze bezpłatną aplikację "Rowerowa Stolica Polski" i wybierze Białystok jako miasto, dla którego chce zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami Polski może również przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego miasta i tworzyć wspólnie niezapomniane, sportowe emocje.

W rywalizacji będzie liczył się każdy kilometr przejechany w terminie od 1 do 30 września tego roku. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny, a dla najaktywniejszych zostały przewidziane nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. Miasto Białystok też przygotuje nagrody – upominki rowerowe – dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
1009 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39