Nowa widownia w Białostockim Teatrze Lalek. Mała scena przejdzie metamorfozę

2017.09.04 16:18
W Białostockim Teatrze Lalek zostanie zmodernizowana mała scena. Dzięki temu białostoczanie będą korzystać z nowoczesnego, profesjonalnie wyposażonego obiektu.
Nowa widownia w Białostockim Teatrze Lalek. Mała scena przejdzie metamorfozę
Fot: UM Białystok/Marcin Jakowiak
Białostocki Teatr Lalek

Do końca 2017 r. mała scena w Białostockim Teatrze Lalek przejdzie metamorfozę. Inwestycja poprawi warunki prowadzenia działalności kulturalnej teatru. Wyeksploatowane wyposażenie zostanie zastąpione nowoczesnymi, profesjonalnymi rozwiązaniami. Koszt inwestycji to 688 tys. zł. Miasto wsparło modernizację dotacją w wysokości 400 tys. zł.

- Po zmianach na małej scenie mieszkańcy Białegostoku będą mieć szerszy dostęp do oferty kulturalnej Białostockiego Teatru Lalek. Nowe wyposażenie podniesie atrakcyjność i zwiększy różnorodność działań podejmowanych przez tę instytucję. Przyczyni się do upowszechniania sztuki teatralnej wśród białostoczan - powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W ramach inwestycji podłoga zostanie wymieniona, a ściany pomalowane. Wykonawca dostarczy i zamontuje nową widownię. Ponadto mała scena BTL-u zyska nową kratownicę i system kulis mobilnych. Dzięki tym rozwiązaniom obiekt zagwarantuje najwyższy poziom działania zgodny z normami europejskimi.

Rok temu odbyła się modernizacja dużej sceny Białostockiego Teatru Lalek. Kompleksowe wyposażenie w nowoczesne urządzenia i instalacje poprawiło stan techniczny i akustykę obiektu. Wpłynęło to na komfort widzów oglądających spektakle i uczestniczących w innych działaniach artystycznych teatru.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39