Nowa wystawa w Arsenale. Prezentowane będą prace artystów z Czech

2017.12.07 12:56
Wystawa "Obraz wewnętrzny. Pojawiające się i znikające obrazy" zostanie otwarta w Galerii Arsenał. Wernisaż zaplanowano na piątek (8.12).
Nowa wystawa w Arsenale. Prezentowane będą prace artystów z Czech
Fot: materiały organizatora
Gregor Eldarb. Redite, 2017

W piątek odbędzie się wernisaż wystawy "Obraz wewnętrzny. Pojawiające się i znikające obrazy".

"Wystawa ma na celu pokazanie złożonej struktury rozważań artystycznych, które często starają się poruszyć treści związane z prawdą w dziele i ich stosunkiem wobec realnego świata. Artyści tworzą granice między obrazem rzeczywistości a jego odzwierciedleniem wewnętrznym" - pisze František Kowolowski, jej kurator.

I dodaje: "Prace artystów prezentowane na wystawie z pozoru często stanowią prostą historię. Ale tak naprawdę ukazują skomplikowane procesy, które są oparte na filozoficznych rozważaniach, stosunkach polityczno-społecznych, koncepcjach naukowych, a niekiedy na czystej intuicji. Wszystkie jednak odwołują się do 'wewnętrznej prawdy' dzieła, którą wydobywa impuls krytycznego oceniania rzeczywistości".

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace następujących artystów: Aleš Čermák, Gregor Eldarb, Julia Gryboś/BarboraZentková, Daniel Hanzlík, Milan Houser, Jan Lesák, Svatopluk Mikyta, Josef Mladějovský, Pavel Mrkus, Jaromír Novotný, Libor Novotný. Twórcy pochodzą z Czech.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.30. W sobotę (9.12) odbędzie się oprowadzanie autorsko-kuratorskie. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Więcej: Obraz wewnętrzny. Pojawiające się i znikające obrazy

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1165 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39