Nowe drogi i tereny inwestycyjne powstaną w Podlaskiem

2013.11.16 00:00
Zarząd Województwa Podlaskiego przeniósł z listy rezerwowej na listę podstawową projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego trzy kolejne inwestycje. Oznacza to, że będą one na pewno zrealizowane już w najbliższym czasie.
Nowe drogi i tereny inwestycyjne powstaną w Podlaskiem
Fot: sxc.hu
Dwie z trzech inwestycji przeniesonych na listę indykatywną dotyczy dróg

Pierwszy projekt dotyczy dofinansowania terenów inwestycyjnych w gminie Łapy. Jego całkowity koszt to 4,8 mln zł, a dofinansowanie z RPO wyniesie ponad 4,7 mln zł.

Drugi projekt to trzeci etap inwestycji, służącej usprawnieniu połączeń drogowych na terenie Łomży. Jego wartość to prawie 32 mln zł. Zarząd Województwa zgodził się równocześnie na podniesienie poziomu dofinansowania z przewidywanych wcześniej 60% do 90%. W związku z tym Łomża otrzyma z RPO na ten cel ponad 28,7 mln zł. W ramach tej inwestycji władze Łomży zbudują i przebudują trzy ulice: Przykoszarową, Browarną wraz z mostem nad rzeką Łomżyczka oraz Meblową.

Trzeci przyjęty przez Zarząd Województwa do realizacji projekt dotyczy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 671 na odcinku Tykocin – Jeżewo Stare. Orientacyjny koszt tej inwestycji to 21 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

845 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39