Nowe festiwalowe miejsca i świetny klimat. Up To Date pełen niespodzianek [ZDJĘCIA]

2016.09.25 12:37
Blisko 40 artystów z całego świata, grających techno, ambient i hip-hop, wystąpiło na kilku scenach Up To Date Festival. Siódma edycja imprezy zakończyła się nad ranem w Białymstoku.
Nowe festiwalowe miejsca i świetny klimat. Up To Date pełen niespodzianek [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Festiwal Up To Date na stadionie miejskim

Tegoroczny festiwal przeniósł się z Węglowej na stadion miejski, a konkretnie na jego kryte parkingi. Nowym miejscem był też Pałac Branickich, festiwal zawitał - podobnie jak przed rokiem - do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Podczas dwudniowej (23-24.09) imprezy na pięciu scenach wystąpili artyści m.in. z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Estonii, Szwecji i Polski.

Stadion miejski? Dobry wybór

- Jest o wiele lepiej niż na Węglowej - oceniła przeniesienie festiwalu na stadion miejski Agata Rybnik z Białegostoku, która na Up To Date bawiła się już po raz trzeci. - Tutaj jest nowocześnie. Przy kapryśnej jesiennej aurze ważne jest też zadaszenie parkingów.

Były też osoby, które tęskniły za klimatem Węglowej.

- Bardziej podobał mi się festiwal na Węglowej - przyznała Paula Tarasiuk. - Panował tam fajny, festiwalowy klimat, ciekawiej też zaaranżowano przestrzeń. Podkreślała jednak, że organizacja imprezy na stadionie jest bardzo dobra.

Paulinie i Ani z Białegostoku nowa lokalizacja przypadła do gustu:
- Jest dobrze jak zawsze - mówiły dziewczyny, które po trzeci raz wybrały się na Up To Date. - A nowa lokalizacja? Czysto, świeżo, ciepło - wymieniały zalety stadionu.

Różowe poduchy, maluch i kolorowa instalacja

Festiwal zyskał przestrzeń. Organizatorzy dobrze zaplanowali rozmieszczenie scen na stadionie. Wprawdzie Electronic Beats sąsiadowała z Technosoul, ale w niczym to nie przeszkadzało. Na tej pierwszej królował kolor różowy (nawiązujący do głównego sponsora) w postaci różowych poduszek (obłożono nimi nawet stół didżejski), ściany ozdabiały zwierzaki z fluorescencyjną farbą. Druga miała zminimalizowany wystrój do minimum - muzyce techno towarzyszyły wizualizacje, nad głowami tańczących paliły się czerwone światła. Kameralna Red Bull Container miała też zielony akcent w postaci kwiatów.

Popularnością cieszył się maluch - doskonale znany z poprzednich edycji - tym razem w odcieniu koloru żółtego. Festiwalowicze robili sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Przy wejściu na scenę Electronic Beats stanęła instalacja ufundowana przez jednego ze sponsorów - Primacol. Fluorescencyjny człowiek - zielono-pomarańczowy - miał serce zasilane kolorową farbą.

Szkoda, że takich konstrukcji nie pojawiło się na stadionie więcej. Warto byłoby w betonową przestrzeń wprowadzić inne designerskie pomysły. Wszak organizatorzy imprezy z Pogotowia Kulturalno Społecznego sami sobie wysoko postawili poprzeczkę.

"Pozdro Techno" i "Bagaż życia"

Duża strefa chilloutu pozwalała zregenerować siły po muzycznych szaleństwach. Można tam było usiąść na kinowych fotelach, workach czy leżakach. W strefie "market place" kręcili się miłośnicy winyli i oryginalnych ubrań. Można było zdecydować się na adopcję psa i wesprzeć Bojarski Dom Kultury. Na wielbicieli imprezy czekał sklepik z ubraniami opatrzonymi hasłem "Pozdro Techno". W ofercie miał nie tylko koszulki czy bluzy, ale też gustowne reklamówki - znane choćby z promującego festiwalu filmu "Bagaż życia". Dostępna była także kolekcja "Pozdro Techno De Luxe", która w 100% pochodzi z recyklingu odzieżowego. Na naszych oczach "Pozdro Techno" stało się marką samą w sobie. W festiwalu uczestniczyli też seniorzy - osoby 50+ wchodziły na stadion bezpłatnie.

To nie koniec tegorocznej przygody z festiwalem. 1 października ekipa Up To Date zaprasza w jeszcze jedno oryginalne miejsce. Będzie to dworzec PKS, który wkrótce przejdzie do historii. Podczas festiwalowego afterparty zagrają Syny, Daniel Drumz i Up To Date Crew w składzie DJ Czarek, Majki i Dtekk.

Portal BiałystokOnline patronował festiwalowi.

Relacja pierwszego dnia festiwalu: W Pałacu Branickich i na stadionie. Up To Date Festival ruszył ZDJĘCIA

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

895 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39