Nowe gimnazjum i liceum sportowe w Białymstoku

2015.04.02 00:00
Od września przy Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku zostanie uruchomione nowe gimnazjum i liceum o profilu sportowo-językowym. To jedyna szkoła w naszym mieście, która będzie nastawiona na gry zespołowe.
Nowe gimnazjum i liceum sportowe w Białymstoku
Fot: WSWFiT

Priorytetem nowego gimnazjum i liceum będą: piłka nożna, koszykówka, siatkówka i piłka ręczna. Placówka będzie prywatna, o statusie szkoły publicznej. Nabór do szkoły trwa do końca czerwca. Od ilości chętnych będzie zależała liczba uruchomionych oddziałów.
– Coraz częściej docierały do nas sygnały o tym, że w mieście brakuje szkół ponadpodstawowych, w których młodzież może rozwijać swe sportowe zainteresowania. Idea powstania takiej szkoły jest odpowiedzią na autentyczne zapotrzebowanie – mówi Tadeusz Wojtkowski, kanclerz WSWFiT. – Zwłaszcza, że miasto raczej likwiduje szkoły, a szkoły sportowe praktycznie nie istnieją – dodaje.

Każdy uczeń nowej szkoły będzie miał 6 godzin języka obcego i 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu. Zajęcia będą prowadzone m.in. przez trenerów i nauczycieli akademickich. Niebawem przy WSWFiT powstanie też nowoczesna hala sportowa, z której młodzież będzie mogła korzystać.
- Nawiązaliśmy współpracę z białostockimi klubami i stowarzyszeniami sportowymi, będziemy razem tworzyć siłę naszych gier zespołowych – informuje Tadeusz Wojtkowski. - Nowa szkoła ma jeszcze jeden argument – po jej zakończeniu młodzi sportowcy będą mogli kontynuować naukę w sportowej uczelni – dodaje.

Dzięki nowo powstałej placówce białostocka młodzież, która chciałaby kontynuować karierę sportową w grach zespołowych, nie będzie już musiała wyjeżdżać do Łodzi czy Lublina, jak było do tej pory, lecz będzie mogła trenować na miejscu.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1355 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39