Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

2010.09.07 00:00
"Billy Elliot", "Siódma pieczęć", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Gnijąca panna młoda". To tylko kilka tytułów, które będą mogły obejrzeć dzieci i młodzież w kinie Forum. W październiku placówka wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty rozpoczyna realizację projektu dla szkół na wszystkich poziomach kształcenia.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
materiały organizatora

Umożliwia on dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem - zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną, pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwija ich wrażliwość i przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Organizatorzy projektu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" chcą zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Autorski program o dziewięcioletniej tradycji powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Od lat cieszy się uznaniem publiczności - uczniów i nauczycieli, gdyż łączy w sobie szczególne wartości merytoryczne z atrakcyjnością formy.

Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Szkołom podstawowym, gimnazjalnym i średnim proponowanych jest 9 cykli tematycznych: Filmowe podróże, Filmowe przygody, Kino współczesne, Młodzi w obiektywie, Kino współczesne, Młodzi w obiektywie, Trudne tematy, Kino współczesne, Między tekstami kultury. Wszystkie cykle składają się z 9 spotkań w ciągu roku. Każda grupa przychodzi do kina raz w miesiącu, od października do czerwca. Spotkania składają się z prelekcji wygłoszonej przez zaproszonego gościa, projekcji filmu oraz dyskusji dla chętnych uczniów. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty lub konkursy plastyczne. Ponadto, do wyświetlanych filmów przygotowane zostały interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli.

Nauczyciele mogą zgłaszać uczniów do udziału w projekcie do 30 września. Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć tutaj.

andy

1814 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39