Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Trwają zapisy na pokazy w kinie Forum

2012.09.10 00:00
Ruszyły zapisy do projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, którego pomysłodawcy chcą zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Projekt realizowany jest również przez Białostocki Ośrodek Kultury, filmy można oglądać w kinie Forum.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Trwają zapisy na pokazy w kinie Forum
materiały organizatora

Zainteresowanie programem jest coraz większe. - W minionym roku szkolnym kino Forum odwiedziło ponad 8000 uczniów i nauczycieli z Białegostoku i regionu - informuje Krzysztof Sienkiewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury, koordynator projektu w naszym mieście.
Bieżąca edycja projektu będzie realizowana w 32 miastach w Polsce. Oznacza to, że weźmie w niej udział około 3 tysięcy nauczycieli i 50 tysięcy uczniów. Pokazanych w jej ramach zostanie około 200 tytułów na ponad 2200 seansach.

Spotkanie młodych z kinem

Oferta skierowana jest do szkół na wszystkich poziomach kształcenia. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem - zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną, pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.
- Projekt dostarcza młodym ludziom ważnych i ambitnych filmów, które często w ogóle nie wchodzą na ekrany kin. Umożliwia też kontakt z klasyką i zachęca do dyskusji - podkreśla Krzysztof Sienkiewicz.
Nauczyciele mogą wybierać cykle dopasowane do grupy wiekowej swoich uczniów. Każdy cykl obejmuje dziewięć comiesięcznych seansów odpowiednio wyselekcjonowanych tytułów. Przed projekcjami uczniowie wysłuchują prelekcji, a po filmie mogą wziąć udział w dyskusji albo warsztatach i konkursach plastycznych. Opiekunowie otrzymują dodatkowo materiały o filmie i scenariusze lekcji. Tematyka cykli jest bardzo różnorodna - część spotkań poświęcona jest zagadnieniom filmoznawczym i audiowizualnym, część - zagadnieniom kulturowym i społecznym.

Zapisy do końca września

W tym roku zapisy do projektu będą prowadzone przez specjalny formularz internetowy. Znaleźć go można na stronie projektu. Dostępne są także papierowe formularze, ale Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, które projekt organizuje, zachęca do zgłoszeń za pośrednictwem internetu - pozwoli to oszczędzić kilka tysięcy kartek papieru.
Zapisy trwają do końca września, a pokazy promocyjne odbędą się 19 i 20 września o godz. 16. W ich ramach film "Jak to jest?" (potwierdzenie obecności drogą mailową dkf@bok.bialystok.pl lub telefoniczną 667 97 44 09).
Jeżeli chodzi o ceny biletów dla uczniów uczestniczących w projekcie to wynosi ona 8 zł na jeden film. Karnet na wszystkie pokazy to koszt 60 zł. Istnieje możliwość, że uczniowie w trudnej sytuacji materialnej otrzymają bezpłatne bilety. Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie. Pokazy w białostockim Forum rozpoczną się w październiku i potrwają do czerwca.

Informacje o zapisach: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - zapisy

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1459 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39